Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman adına Moritanya’da Kur’an yarışması düzenlenecek

Kral Selman adına Moritanya’da Kur’an yarışması düzenlenecek

Moritanya’da Suudi Arabistan Kralı adına her yıl Kur'an ve Sünnet yarışması düzenlenecek
Cuma, 10 Haziran, 2022 - 11:15

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Suudi Arabistan'ın sponsorluğunda Batı Afrika ülkeleri çapında, kendisi adına Moritanya'da her yıl “Kur'an-ı Kerim ve Sünnet” yarışmasının düzenlenmesini onayladı.

Suudi Arabistan İslami Çalışmalar, Davet ve İrşad Bakanlığı tarafından yürütülen yarışma, Moritanya'daki muadil kurum ile koordineli olarak düzenlenecek.

İslami Çalışmalar, Davet ve İrşad Bakanı Şeyh Dr. Abdullatif Al Şeyh “yarışmanın önümüzdeki Hicri 1444 yılının ilk çeyreğinde (miladi takvime göre Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında) İslam'a ve Müslümanlara hizmet eden her şeyde ikili iş birliği bağlarını derinleştirmek için Moritanya'da düzenleneceğini” belirtti.

Bakan, Allah’ın Kitabı'na, Hz. Muhammed’in Sünneti'ne ve onların hafızlarına gösterdikleri özel ilgiden dolayı Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a teşekkür ederek, yarışmanın Suudi Arabistan’ın Kur'an-ı Kerim'i ve Peygamber'in Sünnetini dünyadaki Müslümanlara yayma çabalarının bir uzantısı olduğunu kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya