Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ürdün, Suriye topraklarından ülkeye sızma ve uyuşturucu kaçakçılığı girişimini engelledi

Ürdün, Suriye topraklarından ülkeye sızma ve uyuşturucu kaçakçılığı girişimini engelledi

Pazar, 12 Haziran, 2022 - 14:00
Ürdün Silahlı Kuvvetleri’nin iki üyesi Suriye sınırındaki kaçakçılık ağlarını izleme operasyonu sırasında (AFP-Arşiv)

Ürdün, Suriye topraklarından ülkeye sızma, büyük miktarlarda uyuşturucu madde sokma ve kaçakçılık yapma girişiminin engellendiğini duyurdu.

Ürdün resmi haber ajansı PETRA’nın askeri bir kaynağa dayandırdığı haberde, “Doğu Askeri Bölgesi, silahlı kuvvetlerin vatanın güvenliğini ve vatandaşı uyuşturucu belasından korumak için gösterdiği çabalara dayanarak, bugün şafak vakti bir operasyon gerçekleştirdi” ifadelerine yer verildi.

Haberde, “Sınır Muhafız güçlerinin, güvenlik birimleri ve Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi Başkanlığı ile koordineli olarak yaptıkları gözlem sonucu, Suriye topraklarından Ürdün topraklarına gelen bir grup insanın sınırı yasa dışı yollardan geçmeye çalıştığı görüldü” denildi.

Kaynak, bölgede yapılan yoğun arama çalışmalarının ardından 154 haşhaş yaprağı ve 900 bin Captagon hapının bulunduğunu ve ele geçirilenlerin yetkili makamlara aktarıldığını belirtti.

Askeri kaynak, Ürdün silahlı kuvvetlerinin herhangi bir sızma veya kaçakçılık girişimine karşı, ülke sınırlarını korumak ve ulusal güvenliği tahrif etmeye kalkışanları engellemek için güç ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğini de vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya