Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Almanya Başbakanı Scholz’dan Ukrayna'ya desteği sürdürme sözü

Almanya Başbakanı Scholz’dan Ukrayna'ya desteği sürdürme sözü

Perşembe, 16 Haziran, 2022 - 11:45
Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Kiev’i ziyaret etti. (DPA)

Almanya Başbakanı Olaf Scholz bugün yaptığı açıklamayla Ukrayna'ya Rus saldırısı ile mücadelesinde tam desteği sürdürme sözü verdi.

Scholz iki Avrupalı ​​liderle birlikte özel trenle Kiev'e gerçekleştirdiği ziyaretin önemini vurguladı. Bu ziyaretle Ukrayna’ya ve Ukrayna vatandaşlarına desteklerini göstermek istediklerini söyledi.

Scholz’a Ukrayna ziyaretinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İtalya Başbakanı Mario Draghi de eşlik etti.

Almanya Başbakanı açıklamasında, “Ancak yalnızca dayanışma göstermek değil, maddi ve insani olarak yaptığımız yardımların yanı sıra silahlarla ilgili de yardımları sürdürmeye söz veriyoruz” ifadelerini kullandı. Scholz ayrıca Ukrayna'nın bağımsızlık mücadelesi için gerekli olduğu sürece desteğe devam edeceğini vurguladı.

Açıklamasında Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların büyük önem taşıdığına dikkat çeken Scholz “Çünkü bu, Rusya'nın niyetlerinden vazgeçmesi ve güçlerini geri çekmesi için bir fırsat sağlamaya katkıda bulunuyor. Amaç da bu” diye konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya