Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Malezya Savunma Bakanı ile savunma işbirliğini görüştü

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Malezya Savunma Bakanı ile savunma işbirliğini görüştü

Cuma, 17 Haziran, 2022 - 08:45
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Malezya Savunma Bakanı Hishammuddin Hussein ile dün Cidde’de (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman dün Cidde’de Malezya Savunma Bakanı Hishammuddin Hussein ile bir araya geldi. Görüşmede, özellikle savunma alanlarında olmak üzere iki ülke arasındaki ikili işbirliğinin boyutları ve bunları geliştirmenin yolları gözden geçirildi.

Görüşmeye Suudi Arabistan Devlet Bakanı ve Bakanlar Kurulu üyesi Prens Turki bin Muhammed bin Fahd,  Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Fayyad Hamed el-Ruveyli, Suudi Aranistan İdari İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Dr. Haliid el Biyari, Savunma Bakanlığı Ofis Henel Müdürü Dr. Hişam eş Şeyh ve Savunma Bakanı Askeri Danışmanı Tümgeneral Tatal el Uteybi katıldı.

Malezya tarafından ise Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Muiz Abdulaziz, Silahlı Kuvvetler Komutanı Hac Efendi, Savunma Bakanı Genel Sekreter Yardımcısı Şehrazad Hac Ahmed ve Savunma İstihbarat Genel Müdürü Korgeneral Ahmed Nurihan Celal katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya