Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Medya patronu Rupert Murdoch ve aktris Jerry Hall boşandı

Medya patronu Rupert Murdoch ve aktris Jerry Hall boşandı

Perşembe, 23 Haziran, 2022 - 07:00
Rupert Murdoch ve Jerry Hall (Reuters)

Medya devi Rupert Murdoch ve model ve oyuncu eşi Jerry Hall’in boşandığı iddia edildi.  

New York Times’ın haberine göre Murdoch’un dördüncü boşanması, Fox News ve The Wall Street Journal’ın bağlı olduğu şirketlerdeki hisselerini etkilemeyecek. Murdoch ailesinin sahip olduğu şirketlerin hisseleri ailenin tekelinde bulunurken, Murdoch, şirket üzerindeki oy haklarını 4 çocuğu Lachlan, Elisabeth, James ve Prudence arasında paylaştırdı. Alınan karar ile Murdoch’un çocuklarının, babaların aleyhine bir karar almayacağı ifade edildi.

Murdoch ve Hall çiftinin boşanması, ABD merkezli Fox News, İngiltere merkezli The Sun ve Avustralya merkezli Sky News dahil olmak üzere sağ eğilimli haber kanalları aracılığıyla ABD ve yurtdışında büyük nüfuz sahibi Murdoch’un çalışmalarında önemli yankı uyandırabilir.  

Çiftin yardımcıları ve ailelere yakın kişiler, çiftin evliliğinin ilk günlerinde Murdoch’un eşi Jerry ile çok fazla vakit geçirdiğini belirtti.

Murdoch’un yakınları, çiftin boşanma haberini duyunca şaşırdığını açıkladı.

Murdoch ve Hall, Mart 2016’da Londra’da bir konakta evlendi. Murdoch, evliliğinin ardından Twitter’dan yaptığı açıklamada evliliği nedeniyle platformu 10 gün boyunca kullanmayacağını, evliliği ile dünyanın en mutlu ve en şanslı insanı olduğunu belirtmişti.

Murdoch, ilk eşi Avustralyalı model Patricia Booker ile 1956 yılında evlendi ve 1967 yılında boşandı. İkinci eşi muhabir Anna Murdoch Mann ile 1967 yılında evlendi ve 1999 yılında boşandı. 1999 yılından 2014 yılına kadar yatırımcı Wendi Deng ile evliydi.  

Hall, daha önce ünlü şarkıcı Mick Jagger ile evliydi ancak çift 1999 yılında boşandı.

Forbes tarafından net serveti 17,7 milyar dolar olarak tahmin edilen Murdoch, ünlü bir medya patronu. Fox Studios’un film ve televizyon yapımlarını ve diğer yan şirketlerini Mart 2019 yılında Walt Disney Company’e 71,3 milyar dolara satmıştı.

Murdoch’un halefi olarak seçtiği Lachlan, şirketlerde önemli bir pozisyona sahip.


Editörün Seçimi

Multimedya