Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, vatandaşlarının Schengen ülkelerine vizesiz seyahat etmesinin kolaylaştırılmasını istiyor

Suudi Arabistan, vatandaşlarının Schengen ülkelerine vizesiz seyahat etmesinin kolaylaştırılmasını istiyor

Pazartesi, 27 Haziran, 2022 - 09:00
Suudi Arabistan Dışişleri Bakan Yardımcısı, Avrupa Komisyonu Göç ve İçişleri Müdürlüğü Vize Politikası Başkanı Dimitri Giatakos ile görüşmesinde (SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Avrupalı yetkililer ile Suudi Arabistan vatandaşlarının Schengen ülkelerini vizesiz ziyaret etmelerinin kolaylaştırılmasını ele aldı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Velid el-Hureyci, Avrupa Komisyonu Göç ve İçişleri Müdürlüğü Vize Politikası Başkanı Dimitri Giatakos ve beraberindeki heyet ile görüştü. Taraflar, Suudi Arabistan ve Avrupa Birliği arasındaki ilişkileri ve bu ilişkileri geliştirmenin yollarını ele aldı.


Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Büyükelçi Tamim el Dusari ve Giatkos başkanlığında düzenlenen diğer bir toplantıda Suudi Arabistan vatandaşlarının Schengen ülkelerine vizesiz giriş yapabilmesi için gerekli prosedürler ele alındı.


Taraflar, Suudi Arabistan ve AB ülkeleri arasındaki işbirliğinin arttırılması için istekli olduğunu belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya