Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Subway müşterisi sandviçine fazla mayonez sıkıldığı için bir çalışanı öldürdü

Subway müşterisi sandviçine fazla mayonez sıkıldığı için bir çalışanı öldürdü

Jada Statum adlı çalışan ağır yaralandı
Salı, 28 Haziran, 2022 - 14:15
Polis kamera kayıtlarının incelendiğini ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi (FOX 5 Atlanta)

ABD'de fast food zinciri Subway'e giden bir müşteri, sandviçine fazla mayonez sıkıldığı için çalışanlara ateş açtı.

Georgia eyaletinin başkenti Atlanta'da iki gün önce meydana gelen olayda 26 yaşındaki adı açıklanmayan bir kadın vurularak öldürüldü. Jada Statum adlı çalışansa ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

WSB-TV kanalının aktardığına göre durumu kritik olan Statum, 5 yaşındaki çocuğunu korumak için tezgahın altına itti ve bu esnada iki mermi isabet etti.

 "İnanın ya da inanmayın, yaşananlar sandviçte çok fazla mayonez olmasıyla ilgili" diyen dükkanın sahibi Willie Glenn, şöyle konuştu:

"Saldırgan gerginliği artırmaya karar verdi ve o andan itibaren kıyamet koptu. Sandviçte onu fazlasıyla üzen bir sorun vardı ki öfkesini buradaki iki çalışandan çıkarmaya karar verdi. Herkes silah taşımak istiyor. Herkes birini silahla korkutmak istiyor. Dışarısı korkutucu."

Glenn, üçüncü bir çalışanın saldırgana ateş açtığını ancak vuramadığını belirtti. Patron ayrıca dükkanın kalıcı olarak kapatılabileceğini açıkladı:

"Mahallede başka kimseyi bu şekilde riske atamam."

Olayla ilgili 36 yaşındaki bir erkek yakalandı.
Independent Türkçe, New York Post, WSB-TV, ABC News


Editörün Seçimi

Multimedya