Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsveç Başbakanı Andersson: Suçluların Türkiye'ye iadesinde ülkemizin yasaları ve uluslararası hukuk gözetilecek

İsveç Başbakanı Andersson: Suçluların Türkiye'ye iadesinde ülkemizin yasaları ve uluslararası hukuk gözetilecek

Andersson, suçluların iadesindeki herhangi bir artışın İsveç'in Türkiye'den alacağı bilgilere bağlı olacağını ve tüm işlemlerin İsveç yasaları ve uluslararası hukuk çerçevesinde yapılacağını söyledi
Çarşamba, 29 Haziran, 2022 - 18:30
Fotoğraf: AA

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, NATO Zirvesi'nde Türkiye ile varılan mutabakata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Andersson, suçluların iadesindeki herhangi bir artışın İsveç'in Türkiye'den alacağı bilgilere bağlı olacağını ve tüm işlemlerin İsveç yasaları ve uluslararası hukuk çerçevesinde yapılacağını açıkladı.

"Türkiye'den bu konuda hangi bilgiyi aldığımıza bağlı" diyen Andersson, "Suçluların iadesiyle ilgili (tüm işlemlerde) İsveç yasalarını, uluslararası hukuku ve tabii ki Avrupa Konvansiyon'unu gözetmeye devam edeceğiz" dedi.

Madrid'de gerçekleşen görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün İsveçli ve Finlandiyalı mevkidaşları ile iki ülkenin ittifaka katılmasının önünü açacak olan bir dizi güvenlik önlemi üzerinde anlaşmaya varmıştı.
Independent Türkçe, Reuters


Editörün Seçimi

Multimedya