Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya, Donbas ve Mıkolayiv'deki askeri komuta noktalarını hedef aldı

Rusya, Donbas ve Mıkolayiv'deki askeri komuta noktalarını hedef aldı

Cumartesi, 2 Temmuz, 2022 - 16:15
Ukrayna'nın Mıkolayiv kentinde bombalanan bir evin penceresindeki adam (EPA)

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan alıntı yapan Rus haber ajansları bugün, Rus kuvvetlerinin Donbas ve Mıkolayiv'de Ukrayna askeri komutanlığına ait beş bölgeyi gelişmiş silahlar kullanarak imha ettiğini,  ayrıca Zaporijya bölgesindeki üç depolama alanını bombaladığını bildirdi.

Haberde, Rus Hava Kuvvetleri'nin kuzeydoğu Ukrayna'daki Harkov’da bir traktör fabrikasında Ukrayna'ya ait bir silah ve teçhizat üssünü bombaladığı kaydedildi.


Mıkolayiv Belediye Başkanı Oleksandr Senkevich, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda, bu sabah erken saatlerde kentte şiddetli patlamaların duyulduğunu açıkladı.

Senkevivc açıklamasında, şiddetli patlamaların olduğunu belirterek, sığınaklarda kalınması gerektiğini kaydetti.

Patlamalardan önce Mıkolayiv şehrinde sirenlerin çaldığı ifade edildi.


Geçtiğimiz Çarşamba günü Rusya, sekiz füze ile Mıkolayiv şehrini hedef almıştı. Yerel yetkililer, şehirdeki bir apartman binasının maruz kaldığı Rus füze saldırısında en az üç kişinin öldüğünü ve beş kişinin yaralandığını bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Kremençuk'un merkezindeki kalabalık bir alışveriş merkezini hedef alan füze saldırısında onlarca sivil öldü. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, saldırıyı ‘açık bir terör eylemi’ olarak nitelendirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya