Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır ve ABD orduları ortak EYP kursu düzenledi

Mısır ve ABD orduları ortak EYP kursu düzenledi

Mısır ve ABD "el yapımı patlayıcılar" ile başa çıkmak için ortak bir eğitim kursu düzenledi
Pazar, 3 Temmuz, 2022 - 06:30
Eğitim faaliyetlerinden bir kesit (askeri sözcünün resmi sayfası)

Mısır ordusu, “el yapımı patlayıcılar” (EYP) ile başa çıkmak için ABD ordusuyla ortak bir eğitim kursu düzenledi. Eğitim, Mısır Deniz Özel Kuvvetleri, komandolar, paraşütçüler ve her iki tarafın askeri mühendislerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mısır Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre eğitim, “Mısır Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığı’nın kardeş ve dost ülkelerin silahlı kuvvetleriyle eğitim seviyesini yükseltme ve deneyim alışverişinde bulunma konusundaki istekliliği” çerçevesinde gerçekleşti.

Askeri Mühendisler Enstitüsü'nde düzenlenen kurs, EYP’ler ile başa çıkmanın en son yöntemlerine yönelik bir dizi teorik ve pratik üzerine eğitimi içeriyor. Ayrıca karayollarının ve tesislerin arama tarama ve denetlenmesi için son model cihazların test edilmesi, konusunda da eğitim verildi. Bunun yanında kurs kapsamında, EYP sebebiyle yaralananlara yapılacak ilk yardım ve bu kişilerin havadan tahliyesi konusunda da eğitim alındı.

Kurs, eğitim sırasında gerçekleştirilen faaliyetlerin gözden geçirilmesiyle sona erdi. Kurs ile ilgili yapılan açıklamada, "eğitime katılan kişilerin kendilerine verilen tüm görevleri verimli ve yetkin bir şekilde yerine getirmelerini sağlayacak yüksek bir seviyeye ulaştıkları" belirtildi. Kurs ayrıca, “Mısır ve ABD silahlı kuvvetleri arasında birçok askeri alanda stratejik iş birliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi” çerçevesinde düzenlendi.


Editörün Seçimi

Multimedya