Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Japon polisi çok sayıda kişiye saldıran maymunun peşinde: Kapı ve pencerelerinizi kapalı tutun

Japon polisi çok sayıda kişiye saldıran maymunun peşinde: Kapı ve pencerelerinizi kapalı tutun

Perşembe, 21 Temmuz, 2022 - 11:45
Maymun birçok kişiyi hafif şekilde yaraladı (Reuters)

Japon polisi, ülkenin güneybatısındaki küçük bir şehirde çok sayıda ev ve binaya girip, vatandaşlara saldıran ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin hafif yaralanmalara neden olan vahşi bir maymunun peşine düştü.

ABD merkezli CNN’in haberine göre, Yamaguchi’nin Oguri bölgesindeki yetkililer, maymunun 8 Temmuz’dan bu yana bölgede 20 kişiyi tırmalayıp ısırdığını söyledi.

Yetkililere göre, bu olayların en küçük mağduru 10 aylık bir kız bebek oldu, maymun eve girip bebeğin bacağını tırmaladı.

Japonya Devlet Televizyonu NHK’nin haberine göre, maymun Salı akşamı bir ilkokula girdi ve 10 yaşında bir çocuğu kolundan ısırdı.

NHK, maymunun çarşamba sabahı biri 60’larında, diğeri 80’lerinde sokakta dolaşan iki kadına saldırdığını da belirtti.

Diğer saldırılarda, maymun bahçede bekleyen bir adamı ısırdı ve balkon kapısını açık bırakan bir kadının evine girdi. Başka bir eve girerek iki küçük çocuğa saldırdı.

Yetkililer, saldırılardan sorumlu maymunun hangi tür maymun olduğunu açıklamadı ancak bölgede Japon kar maymunları olarak da bilinen türün yaşadığını söyledi.

Yamaguchi şehir polisi, maymunu aramak için bölgede yoğun bir şekilde devriye gezdiklerini belirtti ve vatandaşlara kapı ve pencerelerini kapalı tutmaları için çağrıda bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya