Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’dan Youtube’a ‘müstehcen reklam’ uyarısı

Suudi Arabistan’dan Youtube’a ‘müstehcen reklam’ uyarısı

Suudi Arabistan yönetimi, İslâmî değerleri ve ilkeleri ihlal eden müstehcen reklamların kaldırılması için YouTube'a çağrıda bulundu
Pazar, 24 Temmuz, 2022 - 09:15
Suudi Arabistan, çeşitli dijital içerik platformlarının kontrollere ve düzenlemelere bağlı olduğunu vurguladı (Sesli-Görsel Medya Grubu)

Suudi Arabistan yönetimi dün (Cumartesi) YouTube platformuna İslami ve toplumsal değer ve ilkeleri ihlal eden reklamların kaldırılması çağrısında bulunarak, müstehcen reklamların yayınlanmaya devam etmeleri halinde yasal önlemler alacağını açıkladı.

"Görsel-işitsel medya ve İletişim ve Bilgi Teknolojileri" yetkilileri yaptığı açıklamada, "Google'a bağlı YouTube’un Suudi Arabistan içindeki kullanıcılarına yönelik, sakıncalı içeriğe sahip reklamlar yayınladığının fark edildiği ifade edildi. Yetkililer, çeşitli dijital içerik platformlarının Suudi Arabistan'da yürürlükte olan kontrollere ve düzenlemelere bağlılığını vurgulayarak yayınlanan söz konusu reklamların, İslami, toplumsal değer ve ilkelerle çelişen, ülkedeki medya içerik kontrollerini ve platformun politikasını ihlal eden içeriklere sahip olduğunu belirtti.

Açıklamada, yetkililerin YouTube'dan bu reklamları kaldırmasını ve düzenlemelere uymasını talep ettikleri, taahhütlerinin yerine getirileceğini, ihlal eden içeriğin yayınlanmaya devam etmesi halinde ise görsel-işitsel medya ve iletişim yönetmeliğine uygun olarak gerekli yasal tedbirlerin alınacağı belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya