Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump: ABD tarihindeki en haksızlığa uğrayan kişiyim

Trump: ABD tarihindeki en haksızlığa uğrayan kişiyim

Pazartesi, 25 Temmuz, 2022 - 14:30
Eski ABD Başkanı Donald Trump (AFP)

Eski ABD Başkanı Donald Trump, görevdeyken kendisine Kongre Altın Madalyası’nı alacakken buna "izin verilmediğini" belirterek, "ABD tarihinde en çok zulme uğrayan kişi" olabileceğini söyledi.

Şarku’l Avsat’ın The Independent’tan aktardığı habere göre geçtiğimiz Cumartesi günü Trump Florida'nın Tampa kentinde Turning Point USA düzenlenen bir konferansta açıklamalarda bulundu.

Trump açıklamasında, “Geçenlerde bir arkadaşım bana ABD tarihinde en çok haksızlığa/zulme uğrayan kişi olduğumu söyledi. Bunu hiç böyle düşünmemiştim. Bunu düşünecek zamanım yoktu. Bana haksızlık etmeye çalışan bu insanlarla her zaman savaştım” şeklinde konuştu.

Eski ABD Başkanı, “Haksızlıklarla mücadele ettiğim için hakkımın yendiğini düşünecek vaktim olmadı ama arkadaşımın söylediklerini duyduğumda haklı olabileceğini hissettim. Hiçbir politikacı ya da başkana benim gibi davranılmadı” dedi.

Ayrıca, görevdeyken kendisine “Kongre Altın Madalyası” verilmek istendiğini ancak bunun için izin verilmediğini iddia etti.

Trump, “Bir daha aday olmayacağımı duyurursam, Donald Trump'a zulüm derhal duracaktır. Benden yapmamı istedikleri şey bu. Ama bu olmayacak” ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya