Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk Twitter CEO’suna meydan okudu

Elon Musk Twitter CEO’suna meydan okudu

Twitter CEO'suna meydan okuyan Musk, kendisiyle karşılıklı tartışmak istediğini söyledi
Pazar, 7 Ağustos, 2022 - 09:45
Arkasında Twitter logoları olan bir telefonun içinde iş adamı Elon Musk'ın fotoğrafı (Reuters)

Elon Musk şirketin sosyal medya platformundaki sahte hesapların yüzdesiyle ilgili tartışmak için Twitter CEO'su Parag Agrawal'a meydan okudu.

Dünyanın en zengin insanı Musk, Twitter'da yaptığı bir paylaşımda, “Twitter'ın, kullanıcılarının yalnız yüzde beşinin sahte olduğunu halka kanıtlamasına izin verin” dedi.

Reuters'in bildirdiğine göre Musk kullanıcılara, günlük Twitter kullanıcılarının yüzde beşinden daha mı az yoksa daha mı fazlasının sahte olduğunu soran bir anket başlattı.

Twitter geçtiğimiz perşembe günü yaptığı açıklamada Musk'ın, sosyal medya şirketini satın almak üzere bir anlaşma imzalaması için kandırıldığı yönündeki iddialarını reddetti. Şirket, iddiaların “inanılmaz ve gerçek dışı” olduğunu söyledi.

Musk, anlaşmadan çekilmek istemesi sebebiyle sosyal medya şirketine karşı yasal savaşını bir adım ileriye taşımak için 29 Temmuz'da Twitter'a karşı dava açtı.

Elon Musk dün erken saatlerde Twitter’ın, 100 hesap örnekleme metodolojisini ve bunların gerçek hesap olduklarının nasıl kanıtlanacağını açıklaması durumunda 44 milyar dolarlık Twitter'ı devralma sürecinin devam edebileceğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya