Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Katar’ı bağlayan Selva Sınır Kapısı’nın kapasitesi 6 kat artırıldı

Suudi Arabistan ve Katar’ı bağlayan Selva Sınır Kapısı’nın kapasitesi 6 kat artırıldı

Pazartesi, 8 Ağustos, 2022 - 13:15
Sınır kapısı gelişte 12 bin 96 ve gidişte 12 bin 726 araç kapasitesine sahip (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Doğu Eyaleti Valisi Prens Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Katar ve Suudi Arabistan’ı birbirine bağlayan yeni Selva Sınır Kapısı’nın kapasitesi 6 kat artırılarak deneme hizmetine açıldığını bildirdi.

Geçmişte günlük bin 800 araç kapasitesi olan sınır kapısı, gelişte 12 bin 96 ve gidişte 12 bin 726 araç kapasitesine sahip oldu.


Prens Suud, bugün deneme operasyonlarına başlama töreninde yaptığı konuşmada, “Sınır kapısı, iki kardeş ülke arasındaki ticaret hacmini ve ekonomik ilişkileri artırma rolüne ek olarak, araçlar ve yolcuların hareketini artırmaya da katkıda bulunacaktır” dedi.

Doğu Eyaleti Valisi, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın talimatlarıyla ülkenin çeşitli alanlarda tanık olduğu bu gelişmelerin, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunduğunu da vurguladı.


Zekat, Vergi ve Gümrük Kurumu Başkanı Mühendis Suheyl Abanmi ise, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a Selva Sınır Kapısı’nın kapasitesini genişletme talimatları için teşekkür etti.


Abanmi, sınır kapısının, 2030 Vizyonu’nun en önemli hedeflerinden biri olan, ülkeyi üç kıtayı birbirine bağlayan küresel bir lojistik platforma dönüştürmeye ulaşmaya yönelik çalışmaların bir uzantısı olduğunu dile getirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya