Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hollanda'da çekiç atmanın sonu ölümle bitti

Hollanda'da çekiç atmanın sonu ölümle bitti

65 yaşındaki adam yaşamını yitirdi
Salı, 9 Ağustos, 2022 - 16:30
Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı (Reuters/Arşiv)

Hollanda'da pazar günü düzenlenen Open Highland Games adlı spor yarışmasında korkunç bir kaza meydana geldi.

Kuzey Brabant'taki etkinlikte, çekiç atma müsabakasının yapıldığı yerin yakınındaki Geldrop Kalesi'nde gezinen bir ziyaretçiye çekiç çarptı. 65 yaşındaki talihsiz adam yaşamını yitirdi.

Daily Mail'in aktardığına göre adı açıklanmayan atletin, çekici fırlatırken kaydığı ve bu yüzden nesnenin yön değiştirdiği iddia edildi.

Merminin böylece koruma için dikilen bir çiti aştığı ve kimliği belirsiz kurbana çarptığı belirtildi.

Bir görgü tanığı: "Topun çitin üzerinden geçtiğini gördük ve sonra bir kadının yüksek sesle çığlık attığını duyduk. İzleyici değildi. Dolayısıyla topun geldiğini görmedi" dedi.

Pek çok izleyici kurbana doğru koşup kalp masajı yapmaya çalışsa da başarılı olamadı. Olay yerine ilk yardım ekipleri hızla hareket etse de yaşlı adam olay yerinde hayatını kaybetti.

Öte yandan kazanın ardından yarışma durduruldu.

Atletin, yaşanan trajediden sonra yıkıldığını kaydeden bir görgü tanığı, "Acemi değildi. Daha önce büyük yarışmalara katılmış üst düzey bir oyuncuydu" diye konuştu.

Yarışmanın organizatörü Geldrop-Mierlo Vakfı'nın başkanı Adri Geerts de kazadan dolayı çok üzgün olduklarını söyledi.
Independent Türkçe, Daily Mail, AP


Editörün Seçimi

Multimedya