Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi-Mısır Yatırım Şirketi, Mısır'ın önde gelen dört şirketinin hisselerini alacak

Suudi-Mısır Yatırım Şirketi, Mısır'ın önde gelen dört şirketinin hisselerini alacak

Çarşamba, 10 Ağustos, 2022 - 13:45
Şirket, Mısır'da gelecek vaat eden bir dizi sektöre yatırım yapmayı amaçlıyor (Şarku’l Avsat)

Suudi-Mısır Yatırım Şirketi, bugün Mısır Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören önde gelen dört şirketin hisselerini Mısır hükümetinden satın alacağını duyurdu.

 Gerekli onayları aldıktan sonra Suudi-Mısır Yatırım Şirketi, Gübre ve kimya endüstrisi alanında faaliyet gösteren, Ebu Kir Şirketi ve Mısır Gübre Üretim Şirketi, konteyner ve kargo elleçleme alanında faaliyet göstere İskenderiye Konteyner ve Kargo Elleçleme Şirketi’nin yanı sıra finansal teknoloji ve lojistik hizmetler gibi alanlarda gelecek vaat eden bir şirketin hisselerini satın alacak.

Bu anlaşmalar, Mısır’da gelecek vaat eden sektörlere yatırım yapmayı hedefleyen Suudi-Mısır Yatırım Şirketi'nin stratejisi kapsamında alındı.

Şirket, altyapı, gayrimenkul geliştirme, sağlık ve finansal hizmetler dahil birçok kilit sektöre yatırım yapmayı hedefliyor. Gıda, tarım ve ilaç endüstrileri gibi endüstriyel projelere ve diğer cazip yatırım fırsatlarına yatırım yapmayı hedefleyen Suudi-Mısır Yatırım Şirketi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yeni yatırım fırsatları arayışında Kamu Yatırım Fonu'nun çabalarını desteklemeyi amaçlıyor. Kamu Yatırım Fonu sürdürülebilir getiri elde etmek için uzun vadeli stratejik ekonomik ortaklıklar kurmayı destekliyor. Bu da fon varlıklarını maksimize etmeye ve 2030 Vizyonu doğrultusunda gelir kaynaklarını çeşitlendirmeye katkıda bulunuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya