Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Kraliyet Donanması, 2. Uluslararası Denizcilik Forumu’nu düzenliyor

Suudi Arabistan Kraliyet Donanması, 2. Uluslararası Denizcilik Forumu’nu düzenliyor

Perşembe, 11 Ağustos, 2022 - 07:30
Ordu uzmanları ve akademisyenlerin katılacağı forum Veliaht Prens Muhammed bin Selman himayesinde düzenlenecek.

Suudi Arabistan Kraliyet Donanması Cidde’de, 15- 17 Kasım tarihlerinde 2. Uluslararası Denizcilik Forumu’nu düzenleyecek.

Forum, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman bin Muhammed himayesinde gerçekleşecek.

Suudi Arabistan Kraliyet Donanması Komutanı Korgeneral Fahd el-Gufeyli yaptığı açıklamada forumda, orduda kullanılan insansız araç teknolojilerinin yarattığı tehlikelerin ele alınılacağını belirtti. Ayrıca ülkelerin ve kuruluşların insansız silah sistemleri kullanmalarındaki zorlukların masaya yatırılacağını kaydetti.

Gufeyli, ‘Deniz Donanmalarını ve Kıyı Bölgelerinin İnsansız Sistemler Tehdidinden Korunması’ isimli forumda tarafların görüş alışverişinde bulunacağını, deniz donanmalarını ve kıyıdaki bölgeleri terörist birliklerin kullandığı insansız sistemlerden korumanın zorluklarının tartışılacağını açıkladı. Foruma katılanların deniz yollarının güvenliğinin nasıl sağlanacağını görüşeceği bilgisini paylaştı.

Ordu yetkilileri, teknoloji personeli, akademisyenler, bakanlıklar, devlet kurumları ve uluslararası şirketlerde çalışan uzman isimler, forum kapsamında düzenlenecek oturumlara ve çalıştaylara katılacaklar. Önde gelen yerel, bölgesel ve uluslararası firmaların da yer alacağı fuarda deniz güvenliğinde kullanılan en gelişmiş ekipmanlar ve teknoloji sistemleri tanıtılacak. 


Editörün Seçimi

Multimedya