Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Aranan bir terörist Cidde’de yakalanmak üzereyken kendisini havaya uçurdu

Suudi Arabistan: Aranan bir terörist Cidde’de yakalanmak üzereyken kendisini havaya uçurdu

Cuma, 12 Ağustos, 2022 - 14:45
Abdullah bin Zayed Abdurrahman el-Bakri eş-Şehri (SPA)

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı, terör listesinde yer alıp aranan bir kişinin Cidde’de güvenlik güçleri tarafından etrafı sarıldıktan sonra kendisini havaya uçurduğunu açıkladı.

Devlet Güvenlik Başkanlığı Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, Çarşamba akşamı meydana gelen olay sonucu bir sakin ve üç güvenlik görevlisi yaralandı.

Söz konusu açıklamaya göre, aranan 9 kişiden oluşan bir liste güvenlik makamlarına ulaştı. Devlet Güvenlik Başkanlığı’ndaki yetkili makam, listede 4. sırada yer alan Abdullah bin Zayed Abdurrahman el-Bakri eş-Şehri’yi bulmayı başardı.

Şehri, Çarşamba akşam saat 22.00’da Cidde şehrindeki Samer mahallesine kadar izlendi.

Güvenlik güçleri gözaltına almak üzere etrafını çevirdiğinde, Şehri üzerinde bulunan patlayıcı kemerle kendisini havaya uçurdu.

Şehri patlama sonucu ölürken, Pakistan uyruklu bir sakin ve 3 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralılar gerekli tedavileri yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Devlet Güvenlik Başkanlığı, ülke güvenliği ve istikrarının yanı sıra topraklarındaki vatandaşlar ve sakinlerinin güvenliğine zarar vermeye yeltenebilecek herhangi biriyle mücadeledeki kararlılığı vurguladı.

Başkanlık, tüm bunlara yeltenecek kişilerin ise, caydırıcı ceza alma konusunda güvenlik görevlilerinin elinden kurtulamayacağının altını çizdi.


Editörün Seçimi

Multimedya