Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Savunma İşlerden Sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı güney bölgesini ziyaret etti

Suudi Arabistan Savunma İşlerden Sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı güney bölgesini ziyaret etti

Cumartesi, 13 Ağustos, 2022 - 09:45
Dr. Halid el-Biyari, Silahlı Kuvvetler Hastanesi'nde Kararlılık Fırtınası ve Umutları Yeniden Artırma Harekatı'nda yaralananları ziyareti sırasında (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın talimatıyla Suudi Arabistan Savunma İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Dr. Halid el-Biyari bakanlıkta çalışma ortamında en iyi uygulamaları gerçekleştirmeyi amaçlayan ‘Birlikte’ programının bir parçası olarak önceki gün ülkenin güney bölgesini ziyaret etti.

Biyari ziyaretine güney bölgesindeki Silahlı Kuvvetler Hastanesi’ni gezerek başladı. Şeker Hastalığı Merkezi ve Prens Halid Bin Sultan Kalp Hastalıkları ve Cerrahi Merkezi hakkında bilgi alan Biyari, hastane çalışanları ile de görüşerek Bakanlığın sağlık hizmetleri alanındaki iddialı planları hakkında bilgi verdi.

Biyari, hastalara gelişmiş hizmetler sunmak için en son dijital teknolojilerle tasarlanan dijital diş laboratuvarının açılışını yaptıktan sonra vatandaşlara çeşitli hizmetler sunan ve zaman kazandıran farmasötik kimya hizmetini başlattı.

Suudi yetkili ayrıca, Kararlılık Fırtınası ve Umudun Yeniden Oluşturulması Harekatı'nda yaralanan silahlı kuvvetler personelini ziyaret ederek, sağlıkları ve sağlanan tıbbi hizmetler konusunda bilgi aldı. Ayrıca, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens’in selamlarını iletti. Tesis Yönetimi ve Mühendislik İşleri Şubesini de ziyaret eden Biyari, çalışanları ile görüştükten sonra şubenin projeleri hakkında bilgi aldı.

Güney Bölge Komutanlığı Operasyon Merkezinde kendisine Savunma Bakanlığı geliştirme programı hakkında bilgi verilen Biyari, programın başarılarını, ilerlemesini ve ilgili girişimlerdeki en önemli başarıları açıklayarak güney bölgesine yaptığı ziyareti sonlandırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya