Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan yetimlere ve Marib'deki selden etkilenenlere yardım etti

Suudi Arabistan yetimlere ve Marib'deki selden etkilenenlere yardım etti

Salı, 16 Ağustos, 2022 - 07:45
Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi tarafından Marib'de yürütülen Gıda Güvenliği Projesi’nin açılışından bir kare (Saba)

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) dün Marib’de başlattığı Yemen'deki yardım faaliyetlerine devam etti. Merkez, Gıda Güvenliği Projesi kapsamında, şehri kasıp kavuran sağanak yağışlardan etkilenen ailelere yardım dağıttı.

Gıda Güvenliği Projesi, yetimlerin ailelerini ekonomik olarak güçlendirmeyi amaçlıyor. Yemen resmi kaynaklarına göre, bu proje Yemen Kalkınma ve İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Marib, Aden ve Lahic şehirlerinde bir yılı aşkın bir süredir uygulanıyor.

Marib Valiliği’nden Muhammed el-Muavidi, KSRelief’e genel olarak Yemen’deki ve özel olarak Marib’deki insani yardımlarına övgüde bulundu. Yetkili aynı zamanda KSRelief’in, Yemen’in diğer insani yardım ortaklarına kıyasla, doğal afetler, savaşlar ve diğer felaketlere karşı yerel yönetim tarafından başlatılan acil insani yardım çağrılarına hızla yanıt vermesi hakkında da övgü dolu sözler söyledi.

Şarku’l Avsat’ın Saba Haber Ajansı’ndan aktardığı bilgilere göre el-Muavidi, her gün daha da kötüleşen kötü yaşam koşulları altında toplumun bu kesimi için yapılan yardımın önemine dikkat çekti.

Bu arada KSRelief dün (Pazartesi), Marib şehrinin Vadi ve Medine bölgelerinde selden etkilenenlere yaklaşık 87 ton gıda paketi dağıtarak 7 bin 326 kişiye yardım etti.

KSRelief, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, dağıtım sürecinin, Yemen'de uygulanan 2022 yılı gıda güvenliğini destekleme projesi kapsamında yapıldığını açıkladı. Merkez, Yemen’in 15 şehrindeki muhtaç ve selden etkilenen ailelere ağırlığı 192 bin gıda paketinde oluşan 20 bin ton yardımı dağıtmayı hedefliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya