Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Uluslararası Siber Güvenlik Forumu Suudi Arabistan’da düzenleniyor

Uluslararası Siber Güvenlik Forumu Suudi Arabistan’da düzenleniyor

Suudi Arabistan’da düzenlenecek uluslararası forumda siber güvenliğin geleceği tartışılacak
Salı, 16 Ağustos, 2022 - 10:00
Uluslararası Siber Güvenlik Forumu, siber güvenlik konusunda küresel bir platform olarak görülüyor (Uluslararası Siber Güvenlik Forumu internet sitesi)

Uluslararası Siber Güvenlik Forumu, hızlı bir şekilde değişen jeopolitik ve stratejik değişiklikleri tartışmak üzere 9 - 10 Kasım tarihlerinde Riyad’da toplanacak.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in ve Uluslararası Siber Güvenlik Forumu’nun himayesi altında gerçekleşecek forumda siber güvenliğin geleceğinin şekillenmesi bekleniyor.

Foruma katılacak çeşitli sivil toplum kuruluşları (STK’lar), önde gelen uluslararası şirketler, uluslararası kuruluşlar, devlet yetkilileri, lider teknoloji şirketleri, akademik merkezler, uluslararası şirketler, yöneticiler ve uzmanlar ile forum, dünyada lider bir platform olarak görülüyor.

Siber dünya ile ilgili konular hakkında dünyadaki yetkililerin ve konuya ilgili kişilerin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir araya gelmesi bekleniyor. Suudi Arabistan, siber tehditlerin çoğaldığı bu son zamanlarda uluslararası çalışmaları destekleyerek ve teknolojik imkanları kullanarak insanları siber dünyanın zorluklarından korumayı istiyor.

Forumun oturumlarında beş ana konuya odaklanacak. Sektörün önde gelen isimleri ve çeşitli ülkelerin yetkilileri, ilk oturumda siber dünyada ve siber dünyanın geleceğinde değişime ilişkin beklentileri ve teknolojinin güvenli olarak kullanılmasını masaya yatıracak.

İkinci oturumda ise siber ekonomi konusu ele alınacak. Taraflar, siber uzayı şekillendirmede ekonomik programların rolünü tartışacak.

Foruma katılan isimler, jeo-siber geliştirme konulu üçüncü oturumda sürekli olarak değişen siber düzenlemeler ile teknolojinin gelişmesini konuşacak. Dördüncü oturumda siber alanda çalışmanın geleceğine odaklanacak olan taraflar, sektörde çalışmanın zorluklarını tartışacak ve alanı geliştirmenin, yeni isimler yetiştirmenin yollarını tartışacak.

Beşinci oturumda, küresel çapta siber güvenliğin sağlanması için ‘Herkes İçin Siber Güvenlik’ başlıklı konu ele alınacak. Foruma katılanlar, özellikle gelişmekte olan ülkeler başta olmak üzere bilgi paylaşımda bulunarak teknolojinin sektördeki rolüne odaklanacak ve alanın geleceğini keşfetmek için farklı yönler ile iş birliği yapılması üzerine tartışacak.

Suudi Arabistan Ulusal Siber Güvenlik Kurumu (NCA), ‘Küresel Siber Düzenlemeleri Yeniden Düşünmek’ sloganı altında düzenlenen forumda etkinliklere katılacak yerli ve yabancı isimleri yakında açıklayacak.


Editörün Seçimi

Multimedya