Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’ın Tunus Büyükelçiliği’nde, Bizerte’de ölen vatandaşın durumuna ilişkin açıklama

Suudi Arabistan’ın Tunus Büyükelçiliği’nde, Bizerte’de ölen vatandaşın durumuna ilişkin açıklama

Çarşamba, 17 Ağustos, 2022 - 10:15
Büyükelçilik gerekli tüm prosedürleri tamamladı. Merhumun naaşı Suudi Arabistan’a gönderildi (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan'ın Tunus Büyükelçiliği, ‘Tunus'un Bizerte şehrinde bir Suudi vatandaşının hayatını kaybettiğini’ duyurdu.

SPA’nın haberine göre Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan yönetiminin yurtdışındaki vatandaşlarla ilgili endişeleri ve bazı medya organları tarafından bildirilen haberlere atıfta bulunarak, Büyükelçiliğin Tunus’ta meydana gelen trajik olayın ayrıntılarını takip ettiğini ve olayın açıklığa kavuşmasını beklediği bildirildi. Açıklamada, ölen Suudi vatandaşın Tunuslu eşinin erkek kardeşi tarafından öldürüldüğü ve davanın Tunus mahkemelerinde görüldüğü aktarıldı.

Büyükelçilik, davanın seyrini takip ettiğini ve Tunus yargısına güvendiğini teyit etti.

Açıklamada, Tunuslu yetkilerinin gerekli tüm prosedürleri tamamlamasının ardından merhumun cenazesinin Suudi Arabistan’a nakledildiği kaydedilirken, büyükelçilik ve tüm çalışanların merhumun ailesine baş sağladığı dilediği bildirildi.


Editörün Seçimi

Multimedya