Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Özbekistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Özbekistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Perşembe, 18 Ağustos, 2022 - 10:15
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Cidde’de Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman dün akşam Cidde’de, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.

Görüşme sırasında iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra çeşitli alanlardaki işbirliği fırsatları ve bir dizi ortak çıkar konuları gözden geçirildi.

Veliaht Prens tarafından Selam Sarayı’nda karşılanan Özbekistan Cumhurbaşkanı için resmi tören düzenlendi. Görüşmede, iki ülke arasındaki ikili anlaşma ve mutabakat zaptı konuları da ele alındı.

Anlaşmalar enerji, işbirliği ve gümrük konularında karşılıklı yardımlaşma ve işgücü istihdamı alanını içerirken, mutabakat zaptı ise, İslami meseleler alanında işbirliği, iki ülkedeki haber ajansları arasında haber alışverişi, turizm, veterinerlik ve hayvancılığın geliştirilmesi, tarım, sağlık, spor, insan hakları, eğitim ve bilim, teknik işbirliği, hava taşımacılığı hizmetleri ve bilimsel çalışmaları içeriyor.


Editörün Seçimi

Multimedya