Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Dolandırıcılık yapan ve yaklaşık 6 milyon riyal çalan çete üyeleri tutuklandı

Suudi Arabistan: Dolandırıcılık yapan ve yaklaşık 6 milyon riyal çalan çete üyeleri tutuklandı

Perşembe, 18 Ağustos, 2022 - 18:00
Suudi Arabistan Savcılığı logosu

Suudi Arabistan Savcılığı, ikinci el satışı konusunda uzmanlaşmış bir web sitesinde araç satın almak isteyen kişilerden altı milyon riyalden fazla para alarak mali dolandırıcılık yapan bir suç grubunu tutukladı.

Savcılıktan resmi bir kaynak, Mali Dolandırıcılık Soruşturma Birimi’nin, otuzlu yaşlarındaki vatandaşları, ikinci el konusunda uzmanlaşmış bir web sitesinde araç satmak için hayali bir teklif yoluyla organize bir mali dolandırıcılık çetesi kurmakla suçladığını belirtti. Bahsi geçen grup, araç satın almak isteyenlerden toplamda 6 milyon 116 bin riyalden fazla para aldı.

Yapılan soruşturmaya göre, bahsi geçen grubun daha önce de bu tür faaliyetlerde bulunduğu ortaya çıkarıldı.

Kaynak, zanlıların haklarında yasal ceza talep edilmesi amacıyla yetkili mahkemeye sevk edilmek üzere tutuklandığını bildirdi.

Kaynak ayrıca, savcılığın başkalarının parası üzerinden suç işlemeye kalkışan kişiler için suç duyurusunda bulunmaktan çekinmeyeceğini aktardı.


Editörün Seçimi

Multimedya