Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi, Mısır- Suudi Arabistan ilişkilerinin Arap ülkelerinin istikrarı için bir zemin oluşturduğunu söyledi

Sisi, Mısır- Suudi Arabistan ilişkilerinin Arap ülkelerinin istikrarı için bir zemin oluşturduğunu söyledi

Sisi, Prens Faysal bin Ferhan’ı ağırladı ve Suudi Arabistan Kralı ve Veliaht Prensi’ne selamlarını iletti
Pazartesi, 5 Eylül, 2022 - 09:15
Sisi, Kahire’de Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı’nı ağırladı (Mısır Cumhurbaşkanlığı)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Mısır ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin, iki ülkenin Arap ülkelerinin istikrarı için bir zemin oluşturduğunu söyleyerek stratejik bir yönünün olduğunu açıkladı.

Mısır Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Sisi’nin Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan ile görüştüğü ifade edildi. Görüşmeye Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ve Suudi Arabistan’ın Kahire Büyükelçisi Usame Nakli de katıldı.

Bakan Faysal bin Ferhan, görüşmede, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın selamlarını ve iyi dileklerini iletti. Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Bessam Radi, tarafların iki kardeş ülke ve halk arasındaki tarihi ilişkilerin derinliğini ve Mısır ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliğini güçlendirmek istediğini belirtti. Yetkililer, iki ülke arasında ve bölgesel ve uluslararası konularda yoğun bir koordinasyon sürecinin yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Radi, Mısır ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerinin, özellikle Arap ülkelerinin mücadele ettiği zorlu koşullar ışığında tüm Arap ülkelerinin istikrarının önemli bir parçası olduğunu belirtti.

Görüşmede Sisi, Kral Selman bin Abdulaziz’e ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a selamlarını iletti.


Editörün Seçimi

Multimedya