Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Washington Post: Trump başka bir ülkenin nükleer yetenekleriyle ilgili belgeleri sakladı

Washington Post: Trump başka bir ülkenin nükleer yetenekleriyle ilgili belgeleri sakladı

Çarşamba, 7 Eylül, 2022 - 12:30
ABD eski Başkanı Donald Trump (AFP)

FBI, ABD eski Başkanı Donald Trump’ın Mar-a-Lago’daki evinde yaptığı arama sırasında yabancı bir hükümetin nükleer yeteneklerini ve askeri savunmasını içeren bir belgeyi ele geçirdi.

Washington Post gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Trump’ın konutunda bulunan bazı belgeler ‘çok gizliydi’, ancak haberde savunma ve nükleer yeteneklerinden söz edilen ülkenin adı geçmedi.

FBI tarafından ele geçirilenler arasında, özel izinler gerektiren çok gizli belgeler de vardı. 


FBI ajanları, 8 Ağustos’ta Trump’ın evini aradıklarında çok hassas gizli belgeler buldu ve Adalet Bakanlığı avukatları, belirli belgeleri görmelerine izin verilmeden önce ek izinler talep etti.

Trump görevden ayrıldıktan yaklaşık bir yıl sonra, Ocak ayında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi’ne 15 kutu teslim etti. Kutuda, ‘özel, gizli ve çok gizli’ olarak sınıflandırılmış 184 belge bulunuyordu.


Editörün Seçimi

Multimedya