Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

David Beckham, Kraliçe Elizabeth’in naaşı görmek için 12 saatten fazla bekledi

David Beckham, Kraliçe Elizabeth’in naaşı görmek için 12 saatten fazla bekledi

Ünlü futbolcu Beckham, sırada yemek yiyerek açlığını giderdi
Cumartesi, 17 Eylül, 2022 - 09:00
İngiltere Milli Takımı’nın eski kaptanı David Beckham, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth için yas tutanlar ile sırada bekliyor (Reuters)

İngiltere Milli Takımı’nın eski kaptanı David Beckham, Londra’daki tarihi Westminster Hall’da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in naaşını görmek için binlerce kişi ile 12 saat sırada bekledi.

AP’nin haberine göre Beckham, sabah 02:15’te yaklaşık 8 kilometre uzunluğundaki kuyruğa girdi.  

David Beckham, 12 saatten fazla bir süre boyunca kuyrukta bekledi (Reuters)

47 yaşındaki eski Manchester United ve Real Madrid oyuncusu, Westminster Hall’de Kraliçe 2. Elizabeth için sıraya girerken görüntülendi. Beckham, beyaz gömlek üstüne siyah kravat, koyu renk şapka ile koyu renk takım elbise giymişti.

Ünlü futbolcu, Kraliçe Elizabeth için yas tutanlar arasında (AFP)

Westminster Hall’den çekilen fotoğraflarda Beckham, 70 yılı aşkın tahtta oturan Kraliçe 2. Elizabeth ile birkaç kez bir araya geldi. Beckham’ın saat 15:25 civarında tabutunun önünde ağladığı ve başını eğdiği görüldü.

Beckham, Westminster Hall’den ayrılırken (Reuters)

Beckham, Westminster Hall’deki ziyaretinin ardından şu yorumda bulundu:

“Üzücü bir gün ama Kraliçe Elizabeth’in bıraktığı muhteşem mirası hatırlamamız gerekiyor. Hepimiz burada birlikte olmak ve bir şeyleri deneyimlemek istiyoruz. Kraliçemizin muhteşem yaşamını kutlayın. Bugün böyle bir şeyi birlikte deneyimlememiz gerekiyor.”

Beckham, sırada beklerken tatlı ve kek yiyerek açlığını giderdi

Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham, takım arkadaşları ile sırada (AP)

İngiltere’nin eski kaptanı, geçtiğimiz hafta Instagram üzerinden yaptığı açıklamada Kraliçe 2. Elizabeth’in vefatı hakkında üzüntüsünü paylamıştı. Beckham, açıklamasında “Bugün hissettiğimiz yıkımın boyutu, onun bu ülkedeki ve dünyadaki insanlar için ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Bize liderlik ederek bizlere ilham oldu, zor zamanlarda bizleri teselli etti” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya