Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Striptiz kulübünü karıştıran Cardi B, 15 gün kamu hizmeti cezasına çarptırıldı

Striptiz kulübünü karıştıran Cardi B, 15 gün kamu hizmeti cezasına çarptırıldı

Rapçi, New York'ta bir striptiz kulübünde iki olaya karıştığı iddiasıyla saldırıyla suçlanıyordu
Cumartesi, 17 Eylül, 2022 - 07:45
29 yaşındaki Cardi B, 15 Eylül'de mahkemeye çıktı (AFP)

Cardi B, iki saldırı suçlamasını kabul ederek üç yıldır devam eden davasını resmi olarak sonlandırdı.

New York mahkemesi, rapçiyi üçüncü dereceden saldırı ve ikinci dereceden taksirle tehlikeye atma suçlarını kabul etmesinin ardından 15 gün kamu hizmeti cezasına çarptırdı. Diğer 10 suçlama ise düşürüldü.

The Independent'ta yer alan haberde, Queens Bölge Başsavcılığı, WAP rapçisi ayrıca iki mağdur için üç yıl tam koruma ve mahkeme ücretini karşılama kararı aldı.

Gerçek adı Belcalis Almanzar olan Cardi B, Ağustos 2018'de Queens'teki Angels Striptiz Kulübü'nde iki olaya karışmıştı.

TMZ'nin daha önce bildirdiğine göre iki barmen, Grammy ödüllü rapçinin arkadaşlarını kendilerine sandalye ve şişelerle saldırmaları için yönlendirdiğini iddia etmişti.

Bununla birlikte, 2019 tarihli büyük jüri iddianamesinde Cardi B, fiziksel yaralama kastıyla saldırıya teşebbüs etmesi hakkındaki iki ağır suçlamayı reddetmişti.

Cardi B, taksirle tehlikeye atma ve taciz de dahil olmak üzere çeşitli hafif suçlamaları da kabul etmemişti.

Mahkeme ayrıca, önceki sosyal medya paylaşımlarının saldırının önceden planlandığına işaret edip etmediğini tartışmak üzere Aralık 2019'da toplandı. Ancak Facebook ve Instagram talep edilen içeriklere ilişkin mahkeme celplerini reddetti.

İkrar anlaşmasının ardından Cardi B, mahkeme salonunda vücudu saran beyaz bir elbise ve büyük güneş gözlükleriyle çekilmiş dört fotoğrafıyla birlikte "Puuuurrrrrr" yazan bir tweet attı.Cardi B, Entertainment Tonight'a da şu açıklamayı yaptı: 

"Büyümenin ve olgunlaşmanın bir parçası da eylemlerinizin sorumluluğunu almak. Bir anne olarak bu, çocuklarıma aşılamaya çalıştığım bir ilke ama örnek benimle başlıyor."

Ünlü rapçi sözlerine şunları ekledi: 

"Geçmişimde yüzleşmekten ve kabullenmekten korkmadığım bazı kötü kararlar verdim. Bu anlar beni tanımlamıyor ve şu anda kim olduğumu yansıtmıyor. Ailem ve arkadaşlarımla birlikte bu durumu geride bırakmayı ve en çok sevdiğim şeylere, müziğe ve hayranlarıma geri dönmeyi dört gözle bekliyorum."


Editörün Seçimi

Multimedya