Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Squid Game'in yönetmeni: Gelecek sezonlarda Leonardo DiCaprio oynayabilir

Squid Game'in yönetmeni: Gelecek sezonlarda Leonardo DiCaprio oynayabilir

Hollywood yıldızı, dizinin büyük hayranı olduğunu dile getirmişti
Cumartesi, 17 Eylül, 2022 - 10:15
Squid Game, Netflix'teki ilk 28 gününde 1,68 milyar saat izlendi (Netflix / AP)

Netflix'in popüler Kore dizisi Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-hyuk, ilerleyen sezonlarda oynaması için Leonardo DiCaprio'ya teklif götürebileceklerini söyledi.

Güney Kore'nin başkenti Seul'de 16 Eylül'de yapılan basın toplantısına katılan Hwang, Squid Game'in gelecek sezonları hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Yönetmen, ikinci sezonun oyuncu kadrosu için şunları söyledi:

"İkinci sezon yine Kore'de çekilecek, bu yüzden tanınan bir Hollywood oyuncusu yer almayacak. Ama set lokasyonu değişirse üçüncü sezonda böyle bir durum söz konusu olabilir."

Hwang, Leonardo DiCaprio'nun kendisine dizinin büyük bir hayranı olduğunu söylediğini ve şartlar el verirse ünlü oyuncuya üçüncü sezona katılması için teklif götürebileceklerini ekledi.

Ayrıca yönetmen, çekimleri 2023'te başlayacak ikinci sezonun 2024'te yayımlanacağını duyurdu.

Hwang ilk sezonun başarısının ardından artan bütçelerinin yeni bölümlerin kalitesine yansıyacağını dile getirdi.

Squid Game'in ilk sezonu tam bir yıl önce (17 Eylül 2021'de) yayımlandı ve 94 ülkede Netflix'in Top 10 listesine giren ilk Kore dizisi olarak tüm dünyada ses getirdi.

Dizi bu yıl birçok Altın Küre ve Ekran Oyuncuları Derneği Ödülü kazandı. Ardından 14 dalda Emmy'ye aday gösterilen dizi, bunların 6'sını kazanarak Kore yapımları adına bir ilki başardı.

Hwang, Emmy kazanan ilk Koreli yönetmen oldu.

 
Independent Türkçe, Variety, The Playlist


Editörün Seçimi

Multimedya