Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hıristiyan okulu açan Kanye West: Hiç kitap okumadım

Hıristiyan okulu açan Kanye West: Hiç kitap okumadım

Kitap okumak benim için Brüksel lahanası yemek gibi bir şey
Cumartesi, 17 Eylül, 2022 - 14:00
Kanye West açtığı okula 2007'de ölen annesi Donda'nın adını verdi (Reuters)

Ünlü rapçi Kanye West, Alo Yoga'nın ortak kurucularından Danny Harris'in Alo Mind Full podcast'ine katıldı.

West, yayın sırasında "hiç kitap okumadığını" dile getirdi.

Konu, West'in podcast sunucusu Harris'in kendisine önerdiği bir kitabı okumamasından açıldı.

Ünlü rapçi şu ifadeleri kullandı:

"Bu kitabı okumadığımı söylüyorsun ama ben hiç kitap okumadım ki. Kitap okumak benim için Brüksel lahanası yemek gibi bir şey. "

West, devamında "Konuşmak ise Giorgio Baldi'de ravioli yemek gibi" diyerek ABD'deki ünlü İtalyan restoranının adını verdi.

Ünlü rapçi, insanların Star Wars'taki Yoda karakteri gibi "sadece ihtiyaçları olan kelimeleri kullanarak" iletişim kurması gerektiğini söyledi.

Torunlarının veya onların çocuklarının bir gün bu seviyeye ulaşacağını düşündüğünü belirten West, o noktaya varıldığında insanların konuşmaya gerek duymayacağını ve sadece bakışarak anlaşabileceğini ifade etti.

Ünlü rapçi kurucusu olduğu ve geçen günlerde ilk öğrencilerini kabul eden Hıristiyan okulu Donda Akademi'den de bahsetti.

Söz konusu okul, West'in eğitim alanında daha önce deneyiminin olmaması gibi nedenlerle eleştirilmişti. Bunun ardından ebeveynlerin okula kayıt yaptırırken gizlilik sözleşmesi imzalamak zorunda olmalarının ortaya çıkması da geleneksel bir müfredat uygulanmadığı bilinen Donda Akademi hakkındaki tereddütleri artırmıştı.

Okulda teknoloji kullanımına önem verdiklerini söyleyen West, "Robotlara çok düşkünüm. Üniversitede geçirdiğim zamandan çok daha fazlasını Star Wars izleyerek geçirdim" dedi.

Donda Akademi'nin web sitesindeki bilgilere göre okula kayıt ücreti yıllık 15 bin dolar (yaklaşık 270 bin TL).

 
Independent Türkçe, Consequence, Daily Mail


Editörün Seçimi

Multimedya