Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arjantinli çift dünya tango şampiyonluğunu kazandı

Arjantinli çift dünya tango şampiyonluğunu kazandı

Pazartesi, 19 Eylül, 2022 - 08:45
Vito ve Estrada Tango Şampiyonasında zaferlerini kutladıkları esnada (EPA)

Buenos Aires hükümeti Arjantinli iki dansçının Arjantin’in başkentinde düzenlenen Dünya Tango Şampiyonasını kazandığını bildirdi.

Organizatörler, yarışma sırasında 20 binden fazla kişinin müzik ve dans gösterilerine katıldığını ve Buenos Aires'te bulunan tarihi Dikilitaş'ın önündeki sahnede son bir gösteri olduğunu söyledi.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığına göre, muhteşem akrobasi içeren sahne dansı kategorisinde, Bergamen'den Constanza Vito ve partneri Ricardo Estrada, diğer 19 çifti yenerek şampiyon oldu.

Tangonun Buenos Aires’te ortaya çıkan geleneksel veya “salon dansı” kategorisinde, kırk çift şampiyonluk için yarıştı ve bu kategoride Cipolite'den Cynthia Palacios ve Sebastian Bolivar şampiyonluğu elde etti.

6-18 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenen dünya şampiyonalarına ABD, Fransa, Rusya, Japonya ve Filipinler'in de aralarında bulunduğu 30 ülkeden 560 çift katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya