Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da göreve başlayacak büyükelçiler, Kral Selman bin Abdulaziz’e güven mektubu sundu

Suudi Arabistan’da göreve başlayacak büyükelçiler, Kral Selman bin Abdulaziz’e güven mektubu sundu

Çarşamba, 21 Eylül, 2022 - 07:00

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkede göreve başlayan yeni büyükelçiler ile Cidde’de bir araya geldi.

Elçiler, Cidde Sarayı’nda Suudi Arabistan Kralı’na ve Veliaht Prensi’ne güven mektuplarını sundu.

Kral Selman, yeni görevlerinde başarılar dilediği büyükelçilerin ülke liderlerine selam gönderdi. Sri Lanka Büyükelçisi Bakir Muhidin Amza, Dominik Büyükelçisi Julio Simon Castanos Zoyan, İspanya Elçisi Jorge Hevia, Gine Bissau Büyükelçisi Dino Seidi, Endonezya Büyükelçisi Abdulaziz Ahmed, Portekiz Büyükelçisi Nuno Mathias, Peru büyükelçisi Carlos Rodolfo Zapata Lopez, Benin Büyükelçisi Adam Zachary Bahudo, Bahreyn büyükelçisi Şeyh Ali bin Abdulrahman bin Ali Al Halife, Kırgızistan Büyükelçisi Ulukbek Maripov, Pakistan Büyükelçisi Amir Hurrem Rathore, Cezayir Büyükelçisi Muhammed Ali Boughazi ve Vietnam Büyükelçisi Dang Şuan Dung, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile bir araya geldi.

Büyükelçiler, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’e ülkelerinin liderlerinin selamlarını ve iyi dileklerini ilettiler, gördükleri misafirperverlik için teşekkür etti.

Törene Kraliyet Mahkemesi Danışmanı Fahd el- İsa, Kraliyet Protokolleri Başkanı Halid bin Salih el- Abbad, Dışişleri Bakan Yardımcısı Velid el- Hureyci ve Özel Sekreter Yardımcısı Tamim bin Abdulaziz es-Salim katıldı. 


Editörün Seçimi

Multimedya