Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed, Prens Halid bin Selman ile görüştü

BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed, Prens Halid bin Selman ile görüştü

Perşembe, 22 Eylül, 2022 - 09:30
Şeyh Muhammed bin Zayed, dün (Çarşamba) Abu Dabi'de Prens Halid bin Selman'ı kabul ettikten sonra (WAM)

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, dün (Çarşamba) Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman ile iki ülke arasındaki ilişkiler ve stratejik işbirliğinin çeşitli yönlerini görüştü.

WAM haber ajansı tarafından bildirilenlere göre, Prens Halid bin Selman, Muhammed bin Zayed'e, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın selamlarını iletti. Kral Selman ve Veliaht Prens aynı zamanda Muhammed bin Zayed’e sağlık, huzur ve BAE halkının, Muhammed bin Zayed liderliğinde daha fazla ilerleme ve refah kaydetmesini dilediler.

Öte yandan Muhammed bin Zayed, Suudi Arabistan Kralı’na ve Veliaht Prens’e selamlarını ileterek, Krallığın ve halkının şan, şeref ve refahının devamını diledi.

Toplantıya BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnun bin Zayed ve Devlet Başkanı Yardımcısı Mansur bin Zayed katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya