Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi: Ülkemin önceliği gençlerin güçlendirilmesini desteklemektir

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi: Ülkemin önceliği gençlerin güçlendirilmesini desteklemektir

Cuma, 23 Eylül, 2022 - 08:15
Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Prenses Rima bint Bender (Büyükelçiliğin web sitesi)

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Prenses Rima bint Bender, ülkesinin önceliklerinden birinin, 2030 Vizyonu kapsamında faaliyete devam edecek genç neslin güçlendirilmesini desteklemek için çalışmak olduğunu vurguladı.

Prenses Rima, New York’ta Gelecek Yatırım Girişimi Vakfı (FII) tarafından Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun 77. oturumu aralarında düzenlenen PRIORITY Zirvesi’nde bir konuşma yaptı.

Büyükelçi konuşmasında, “Biz Suudiler yükselen bir milletiz, nüfusumuzun yüzde 75’i 35 yaşın altında. Gençlerimizin yarınki başarısı, bugünkü başarımıza bağlıdır” dedi.

Prenses Rima, “Geleceği temsil ettikleri için önceliğimizin gençlerimiz olması gerektiğine kesinlikle inanıyorum ve birlikte birçok şey başarabileceğimize güveniyorum. Biz gençlere inanıyoruz ve bu da onların yaratıcılıklarının ve dehalarının karşılaşacakları zorlukların üstesinden gelebilmeleri için geleceğe yatırım yapmak anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Prenses Rima, Suudi Arabistan’ın özel sektörde daha güçlü bir iş büyümesi oluşturduğunu, girişimciliği, sürdürülebilir kalkınmayı ve yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini ve ayrıca dünya lideri bir dijital altyapı oluşturduğunu da belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya