Charlize Theron daha "gideri olacak" şekilde giyinmesini isteyen yönetmenle yaşadığı anıyı anlattı

Oscar ödüllü oyuncu, kıyafet seçimi üzerinde yıllarca "kesinlikle kontrolünün olmadığını" söyledi

(Reuters)
(Reuters)
TT

Charlize Theron daha "gideri olacak" şekilde giyinmesini isteyen yönetmenle yaşadığı anıyı anlattı

(Reuters)
(Reuters)

Charlize Theron, görünüşe göre daha "gideri olacak" şekilde giyinmesini isteyen bir yönetmenle yaşadığı "aşağılayıcı" deneyime değindi.
The Mad Max: Fury Road'un yıldızı, yeni verdiği röportajda kıyafet seçimi üzerinde "kesinlikle hiçbir kontrolü olmamasından" bahsetti.
Harper's Bazaar'a verdiği röportajda Theron, "Giydiğiniz şey üzerinde kesinlikle hiçbir kontrole sahip olmamak, beni yıllarca fena halde rahatsız eden büyük bir sorun" dedi.

"Bir erkeğin neredeyse önlerinde size prova yaptırtması falan gibi şeyler, gerçekten aşağılayıcı."
47 yaşındaki Theron sözlerini şöyle sürdürdü:
"Başladığım zamanlarda bu hiç konuşulmazdı. 'Bunu giyiyorsun' falan derlerdi."
Daha sonra oyuncu, adını vermediği bir erkek yönetmenle yaşadığı bir deneyime değindi.
The Independent'ta yer alan habere göre, Theron "Özellikle bir film hatırlıyorum. Beni getirip duran bu erkek yönetmen, bir provadan diğerine bir provadan diğerine... ve bunun cinselliğimle ve filmde beni ne kadar giderim olacak şekilde gösterebilecekleriyle ilgili olduğu o kadar belliydi ki" dedi.

"Ve ilk başladığımda, bu bir tür normdu."
Theron şöhrete, rol aldığı 1997 yapımı Şeytanın Avukatı (The Devil's Advocate) ve 1999 yapımı Tanrı'nın Eseri Şeytanın Parçası (The Cider House Rules) gibi filmlerle 1990'larda erişmişti.
Seri katil Alieen Wuornos'u canlandırdığı 2003 tarihli Cani'deki (Monster) rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanmıştı.
Aynı yıl Theron, Denver and Delilah Productions adlı yapım şirketini kurdu.
Şirket kurma kararından bahseden oyuncu, isteğini "30 yıl önce başladığımda sahip olmayı dilediğim şeylerin varlığını hissettiren ortamlar yaratmak" olarak belirtti.
Theron, bir yapımcı olarak "her zaman doğrusunu yapamasa da" sektördeki yılların verdiği deneyiminin "ne haltlar döndüğünü" bildiği anlamına geldiğini belirtti.
Pamuk Prenses ve Avcı'nın (Snow White and the Huntsman) yıldızı, röportajın başka bir bölümünde pandemi sırasında bir ilişkiyi neden reddettiğini açıkladı.
Theron, bu yıl Tom Hardy ile yaşadığı anlaşmazlık sırasında "Mad Max: Fury Road setinde kendini güvende hissetmediğini" söylemişti.Tedavisi olmayan hastalığa yakalanan Celine Dion, dünya turnesini iptal etti

AP
AP
TT

Tedavisi olmayan hastalığa yakalanan Celine Dion, dünya turnesini iptal etti

AP
AP

Celine Dion, tedavi edilemez bir nörolojik hastalığa yakalanmasını takiben performans sergileyecek kadar güçlü olmadığını hayranlarına söyledi ve dünya turnesinin kalan konserlerini iptal etti.

Kanadalı şarkıcı, 26 Mayıs Cuma günü hayranlarına, "onları yüz üstü bıraktığı" için "fena halde hayal kırıklığı yaşadığını" söyledi.

The Independent'ın haberine göre, 55 yaşındaki Dion, yaptığı açıklamada, "Gücümü geri kazanmak için gerçekten çok çalışıyorum ancak yüzde 100'e ulaştığınızda bile turne yapmak çok zor olabiliyor" dedi.

Dion şöyle ekledi:

Hepinizi bir kez daha hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm. Konserleri erteleyip durmak size ayıp ve bu kalbimi kırsa da tekrar sahneye çıkmaya gerçekten hazır olana kadar her şeyi iptal etmemiz en iyisi. Pes etmeyeceğimi hepinizin bilmesini istiyorum... ve sizi tekrar görmek için sabırsızlanıyorum!

Dion, bu duyuruyu yapmadan önce geçen yıl aralıkta katı kişi sendromuna yakalandığını açıkladığı ve bunun "günlük hayatımın her yönünü" etkilediğini söylediği bir video yayımlamıştı.

Bu rahatsızlık, "spazmlar" nedeniyle normal aktivitelerini gerçekleştirmesinin yanı sıra Dion'un sahne alma ve şarkı söyleme kabiliyetini de etkiliyor.

Dion, "Ne yazık ki bu spazmlar günlük hayatımın her alanını etkiliyor, bazen yürümekte zorlanmama neden oluyor ve ses tellerimi alıştığım şekilde şarkı söylemek için kullanmama izin vermiyor" demişti.

Dion, iyileşmesini sağlamak için çok çalışan "harika bir doktor ekibi" bulunduğunu söyledi ancak bunun bir "mücadele" olduğunu da itiraf etti.

Bildiğim tek şey şarkı söylemek. Hayatım boyunca yaptığım ve en çok yapmayı sevdiğim şey bu.

Dion'un Courage (Cesaret) Dünya Turnesi'nde sahne alacağı 42 konser kalmıştı ancak biletler, orijinal satış noktası aracılığıyla iade edilecek.

Bilet sahiplerinin iade talep etmek için orijinal satın alma noktalarına başvurmaları öneriliyor.

Bu, 2016'da ölen kocası ve menajeri Rene Angelil'in yokluğunda Dion'un ilk dünya turnesi olacaktı.


Harvard mezunlarına konuşan Tom Hanks: Özgürlüğü benimsemeyenler ülkeye ayak bağı oluyor

Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
TT

Harvard mezunlarına konuşan Tom Hanks: Özgürlüğü benimsemeyenler ülkeye ayak bağı oluyor

Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA

Harvard Üniversitesi mezunlarına yaptığı açılış konuşmasında Tom Hanks, özgürlüğü benimsemeyip buna kayıtsız kalan ABD'lilerin "daha mükemmel bir birlik yaratılmasına" zarar verdiğini savundu.

25 Mayıs Perşembe günü Oscar ödüllü oyuncu, 9 binden fazla mezunu uğurlamak üzere üniversitenin 372. mezuniyet törenine davet edildi.

Kendisini sahnede karşılayan Harvard Başkanı Lawrence Bacow oyuncudan "Wilson'ın kankası, Buzz'ın dostu, Ryan'ın kurtarıcısı, Amerika'nın babası" diye bahsetti ve Yeni Hayat'taki (Cast Away) rolüne ithafen ona bir voleybol topu hediye etti. Bu filmde Hanks'in karakteri, aklını kaçırmamak için bir voleybol topuyla konuşuyor.

Hanks heyecan verici konuşması sırasında Harvard'ın sloganı olan ve Latince'de hakikat anlamına gelen "veritas" kelimesinin üzerinde durdu.

Ünlü oyuncu, "Bazıları için hakikat artık deneysel değil. Hakikat artık ne veriye, ne sağduyuya, ne de genel görgü kurallarına dayanıyor" dedi.

Hanks, "Doğruyu söylemek artık kamu hizmetinin ölçütü değil" diye belirtti.

Hakikat artık korkularımızın merhemi ya da eylemlerimizin rehberi değil. Artık hakikatin, görüşe ve sıfır toplamlı final oyunlarına göre şekillendirilebileceği düşünülüyor.

Sözlerine devam eden üretken oyuncu, bunun onları bir seçenekle baş başa bıraktığını dile getirdi.

Bu üç tip ABD'liden biri olmaya karar vermek zorunda kalan tüm yetişkinlerin karşısında aynı seçenekler var: Herkes için özgürlük ve hürriyeti benimseyenler; benimsemeyenler; ya da kayıtsız kalanlar.

Daha mükemmel bir birlik, bölünmez bir ulus yaratma işini sadece birincisi yapar. Diğerleri ayak bağı olur.

Sadece lisans öğrencilerinin değil, Harvard'ın mesleki gelişim programları ve sürekli eğitim merkezlerinden mezun olanların da dahil olduğu bir gruba hitap eden Hanks konuşmasının sonlarına doğru bu noktayı vurguladı.

Oyuncu, "Sorumluluk size ait. Bize ait. Çaba göstermek isteğe bağlı. Ama hakikat, hakikat kutsaldır. Değiştirilemez. Cumhuriyetimizin taşına ve temeline kazınmıştır" dedi.

Fahri sanat doktorası alan Hanks, dünyanın en parlak beyinlerinden bazıları ve en başarılı bilim insanlarıyla dolu sahnede kendi akademik ünvanlarının eksikliğiyle alay etti.

Hanks, "Bu adil değil ama lütfen bu gerçek sizi gücendirmesin" dedi.

Dan Brown'ın Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code), Melekler ve Şeytanlar (Angels & Demons) ve Cehennem (Inferno) romanlarından uyarlanan üç filmde canlandırdığı, Harvard'da öğretim üyesi olan kurgusal Robert Langdon karakterine atıfta bulunan Hanks şöyle dedi: 

Şimdi ben en ufak bir çalışma yapmadan, sınıfta hiç vakit geçirmeden, Harvard'ın son sınıf öğrencileriyle, fakültesiyle ya da seçkin mezunlarıyla bir alakam olması için o kütüphaneye bir kez bile girmeden, bunu yapmış birini oynayarak çok iyi bir hayat sürüyorum.

Hanks bir kahkaha tufanı eşliğinde, "Dünyanın düzeni böyle çocuklar" diye espri yaptı.

İncil'deki bir cümleye gönderme yapan aktör "İyilik ve merhamet her gün sizinle olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Hayatınızın boyunca. Yolunuz açık olsun.

Associated Press'ten de yararlanılmıştır.


Tom Hanks'in kırmızı halıdaki öfkeli görüntüsü şaşırttı

Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)
Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)
TT

Tom Hanks'in kırmızı halıdaki öfkeli görüntüsü şaşırttı

Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)
Tom Hanks, Forrest Gump ve Philadelphia'yla 1994 ve 95'te arka arkaya iki Oscar kazanmıştı (AFP)

Ünlü oyuncu Tom Hanks, dün akşam Cannes Film Festivali'nde gösterilen yeni filmi Asteroit Şehir'in (Asteroid City) galasına katıldı. 66 yaşındaki aktör, geceye kendisiyle aynı yaştaki eşi Rita Wilson'la geldi.

Hollywood'un en kibar insanlarından biri olarak tanınan Tom Hanks, Cannes Film Festivali'ne katıldığı sırada nadir görülen bir olay yaşandı.

Hayranlarının her zaman güleryüzlü ve neşeli hallerini görmeye alışık olduğu Hanks ve Wilson, kırmızı halıda yürürken festivaldeki bir görevliyle tartışma yaşadı. 

Hanks, 1980'lerin sonlarından bu yana Hollywood'un en önemli oyuncularından biri olarak kabul ediliyor (AFP)
Hanks, 1980'lerin sonlarından bu yana Hollywood'un en önemli oyuncularından biri olarak kabul ediliyor (AFP)

Hanks festival çalışanını azarlar gibi görünürken, filmde yapımcı ve oyuncu olarak yer alan eşi Wilson da görevliyle tartıştı.

Kimliği bilinmeyen smokinli festival görevlisi, çiftle konuşurken durumu yatıştırmaya çalışıyor gibi görünüyordu. Tom Hanks'se fotoğraf çektirmek üzere kırmızı halıya doğru ilerlemeden önce bir hayli sinirli gözüktü.

Hanks son olarak 2020'de, Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighbourhood) filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında adaylık kazanmıştı (AFP)
Hanks son olarak 2020'de, Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighbourhood) filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında adaylık kazanmıştı (AFP)

Tom Hanks, gala için giydiği siyah smokin ve beyaz gömleğinin üzerine taktığı papyonuyla şık bir görüntü çizdi. Eşi Rita Wilson da siyah şık elbisesi ve yere kadar uzanan uzun siyah peleriniyle göz alıcı görünüyordu. Elbise, kırmızı halıdaki spot ışıklarının altında parıldayan gümüş mücevherlerle süslenmişti.

Hanks ve eşi Wilson, filmi izlemek üzere içeri girmeden önce kameralara poz verirken son dereve neşeli görünüyordu ve az önce yaşadıkları tartışmadan eser yok gibiydi.

Wes Anderson yönetmenliğindeki Asteroit Şehir, 1950'lerde Amerika'daki kurgusal bir çöl kasabasında geçiyor. Hikaye, Jason Schwartzman'ın canlandırdığı dul adamın 4 çocuğunu Hanks'in canlandırdığı büyükbabalarını görmeye götürmesini konu alıyor.

Yıldızlarla dolu kadrosuyla Asteroit Şehir, Cannes'da Altın Palmiye için yarışıyor (AFP)
Yıldızlarla dolu kadrosuyla Asteroit Şehir, Cannes'da Altın Palmiye için yarışıyor (AFP)

Filmde Tom Hanks'in yanı sıra Scarlett Johansson, Margot Robbie, Steve Carell, Maya Hawke, Edward Norton, Tilda Swinton, Bryan Cranston ve Sophia Lillis gibi pek çok yıldız isim de yer alıyor.

Independent Türkçe, Daily Mail, News.com.au


Taylor Swift hayranları konserde yağan yağmuru kavanoza koyup 5 bin liraya satıyor

Taylor Swift, turnesinin 20 Mayıs'taki ayağında yağmurun altında sırılsıklam olsa da konserine devam etmişti (AP)
Taylor Swift, turnesinin 20 Mayıs'taki ayağında yağmurun altında sırılsıklam olsa da konserine devam etmişti (AP)
TT

Taylor Swift hayranları konserde yağan yağmuru kavanoza koyup 5 bin liraya satıyor

Taylor Swift, turnesinin 20 Mayıs'taki ayağında yağmurun altında sırılsıklam olsa da konserine devam etmişti (AP)
Taylor Swift, turnesinin 20 Mayıs'taki ayağında yağmurun altında sırılsıklam olsa da konserine devam etmişti (AP)

Taylor Swift'in Eras Turnesi mart başından beri ABD'deki stadyumlarda kapalı gişe izleniyor. Konserlere bilet bulmak adeta büyük bir statü sembolü sayılıyor. 33 yaşındaki şarkıcının bazı hayranları yer kapmak için 5 bin dolardan (100 bin TL) fazla para ödemeyi gözden çıkarıyor.

Uzmanlar turnenin rekorlar kırabileceğine ve Swift'in net değerini 1 milyar doların üzerine çıkarabileceğine inanıyor.

Hayranları bilet sitesini çökertti

Hatta geçen yılın kasımında aynı gün içinde 14 milyon kişi Taylor Swift konserine bilet almaya çalışınca Ticketmaster sitesini çökertmişti.

Biletleri satışa çıktığı gibi tükenen konserlere katılma şansı yakalayan Swift hayranları hem eğlencenin tadını çıkarıyor hem de hatıra olarak saklayabilecekleri ne varsa yanlarında eve götürmeyi ihmal etmiyor. 

Bir yanda da Swift'in yaşadıkları kente gelişine sevinen ancak bir türlü bilet bulamayanlar ya da karaborsa biletlere biçilen fahiş fiyatları karşılayamayanlar var. Onlar da stadyumların kapısında bekleyerek şarkılara eşlik ediyor ve dans ederek o armosferi yaşamaya çalışıyor. Hayranları içeri giremeseler bile konserden hatıra saklamak için yanıp tutuşuyor.

Online pazarda her şeyi satıyorlar

İşte tam da bu sebeple konser müdavimlerinin katıldıkları konserlerden aldıkları eşyaları sattıkları bir online pazar oluştu. Burada, şarkıcının fanatiklerine yönelik satışlar yapılıyor.

Bazı satıcılar eBay ve Facebook Pazaryeri'nde konserde havaya atılan konfeti parçalarını satıyor.

Bir Facebook kullanıcısı, Swift'in her bir albümünü temsil eden farklı renklerde konfeti parçaları içeren yıldız şeklindeki konfeti paketini 10 dolara (200 TL) satıyor. 

Bir eBay kullanıcısıysa daha yüksek bir fiyata, farklı renklerde dikdörtgen şekilli konfeti paketi satıyor. Swift'in Nashville konserinden toplam 50 parçanın yer aldığı konfeti paketinin satış fiyatıysa 55 dolar (1100 TL)

Bazı konser katılımcıları Eras turnesinde giydikleri Swift markalı yağmurlukları satıyor. Taylor Swift'in resmi web sitesinde yepyeni yağmurluklar 10 dolara satılıyor ancak görünüşe göre bu fiyat, daha önce konser deneyimi yaşamış bir yağmurlukla kıyaslanamaz. 

Bir eBay kullanıcısı kullanılmış yaümurluğunu 150 dolara (3000 TL) satıyor. Satıcı ürün açıklamasına şöyle yazmış: 

Yağmurluk, Eras Turnesi'nin Nashville'deki Taylor Swift konserinden. Üzerinde Taylor'ın üzerine düşen yağmurun aynısı var. Nadir ve türünün tek örneği!!!

Taylor Swift'in konseri sırasında yağan yağmur suyunu kavanozlara koyarak satışa çıkaran hayranlar da var. Online perakende satış siteleri yağmur suyu satışlarını durdurdu, ancak kavanozlar 250 dolara (5 bin TL) kadar çıkan fiyatlarıyla bir süre satışta kaldı.

Kullanılmış konser bileklikleri de satılıyor

Facebook Pazaryeri'nde Gigi adlı bir satıcı, biri Philadelphia diğeri Foxborough'da olmak üzere katıldığı iki gösteriden aldığı ışıklı bileklikleri satışa çıkarmış. Bilekliklerden birini ışığı çalışmadığı için 50 dolara (1000 TL), ışığı çalışanıysa 75 dolara (1500 TL) satıyor.

Bir başka konser müdavimi, daha önce gerçekleşmiş konserin biletini eBay'de 70 dolara (1400 TL) satıyor. Biletin üzerinde 13 Mayıs'ta Philadelphia'da gerçekleşen konserin fiyatının 84 dolar (1670 TL) olduğu yazıyor: Yeniden satış fiyatından 14 dolar (270 TL) daha fazla.

"Konser havası" alır mıydınız?

İlanlar arasında en sıra dışı olan, "konser havası" sattığını iddia eden bir Swift hayranına ait. İlanda, Taylor Swift'in 19 Mayıs'ta Massachusetts'te verdiği konserden "yüzde 100 otantik hava" dolu bir plastik torba satılıyor.

eBay'deki başlangıç teklifi 100 dolar (2000 TL), ancak şu ana kadar hiç teklif gelmemiş.

Ürün açıklamasındaysa şöyle yazıyor:

Teyit edilemez ancak Taylor'ın gösteri sırasında bir noktada bu özel hava örneğini gerçekten solumuş olma olasılığı yüksek. Bu, ondan ve dönem turnesinden bir parçaya sonsuza dek sahip olma şansınız!

Independent Türkçe, Insider, New York Post


Sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

AA
AA
TT

Sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

AA
AA

Ses sanatçısı ve oyuncu Nuri Sesigüzel, tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliğine bağlı çoklu organ yetmezliği sebebiyle 86 yaşında hayata veda etti.

Kızı Birgi Canberk Sesigüzel, sanatçının vefatına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının gece saatlerinde yaşamını yitirdiğini belirterek "Babam gece 02.45 sularında rahmetli oldu. Yarın Teşvikiye Camisi'nden öğle namazını müteakip cenazesi kaldırılacak. Büyükçekmece Mezarlığı'na annemin yanına defnedilecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sanatçı Nuri Sesigüzel için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden ses sanatçısı ve oyuncu Nuri Sesigüzel'e Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Türk müziğinin usta ismi Nuri Sesigüzel'e Allah'tan rahmet niyaz ediyor; kıymetli sanatçımızın ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Mekanı cennet olsun."

Nuri Sesigüzel kimdir? 

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 1 Temmuz 1937'de doğan sanatçı, ortaöğrenimden sonra eğitimini yarıda bırakarak müzikle ilgilenmeye başladı. Sesigüzel, sanat hayatına İstanbul Radyosunun 1961'de açtığı yarışmayı kazanarak adım attı.

"Kore Dağlarında Kar Bölük Bölük” adlı ilk 45'liğini çıkardıktan sonra Ankara Radyosu ile sesini tüm Türkiye'ye duyuran sanatçı, "Sarı Sabahlık, Ağlayan Gözlerim, Saç Beyaz Oldu" türküleriyle altın plak kazandı.

Sinema oyunculuğuna 1963'te "Kara Yılan" filmi ile adım atan sanatçı, 1964'te Fabrikanın Gülü, 1966'da "Kara Tren", 1969'da "Aşk Türküsü", "Mahallenin Namusu", 1970'de "Kaderin Oyunu" adlı filmlerde rol aldı.

Usta sanatçı 1966'da "Geceler Yarim Oldu" ve "Burçak Tarlası", 1968'de ise "Kara Sevda" filmlerinin müziklerini yaptı.

Oyuncu arkadaşlarıyla 1975'te Film-San Vakfını kuran Sesigüzel, 1977’de "Bir Yiğit Gurbete Gitse" filminde oynadı.


Cannes'da ayakta alkışlanan Johnny Depp, dönüşünü anlattı: "Dibi görmüştüm"

Johnny Depp, 2015'ten beri Dior Sauvage serisinin yüzü (Walt Disney)
Johnny Depp, 2015'ten beri Dior Sauvage serisinin yüzü (Walt Disney)
TT

Cannes'da ayakta alkışlanan Johnny Depp, dönüşünü anlattı: "Dibi görmüştüm"

Johnny Depp, 2015'ten beri Dior Sauvage serisinin yüzü (Walt Disney)
Johnny Depp, 2015'ten beri Dior Sauvage serisinin yüzü (Walt Disney)

Johnny Depp, Kral XV. Louis'yi canlandırdığı Jeanne du Barry filminin Cannes'da gösterime girmesinden bir gün sonra Associated Press'e konuştu. 

Geçen yıl bu zamanlar Depp, eski eşi Amber Heard'e karşı açtığı ve kendisini "aile içi istismarı temsil eden bir figür" olarak tanımladığı Washington Post'taki köşe yazısına dayanan iftira davasıyla gündemdeydi. Ünlü oyuncu şimdiyse başrolünde olduğu ve Cannes'da ayakta alkışlandığı filmle gündemde.

"Bu benim hayatım mı?"

Hollywood'un büyük ölçüde bağlarını kopardığı Depp, o dönemde "dibe vurduğunu" anlattı.

Kafa karışıklığı iyi bir kelime. Şaşkınlık. Kendinize şöyle diyorsunuz: Bu benim hayatım mı? Ne oldu böyle?

Jeanne du Barry'nin Cannes Film Festivali'ndeki galasında Depp hayranları imza almak için birbirleriyle yarıştı ve "Viva Johnny!" yazılı pankartlar açtı.

Sosyal medyadaysa tepkiler daha temkinliydi. Amber Heard'ü destekleyenler, istismarla suçlanan erkekleri ağırlamakla eleştirdikleri Cannes'ın Depp'i davet etmemesi gerektiğini savundu. Aktörün eski eşi Heard, Depp'in Cannes'da kırmızı halıda yürümesiyle ilgili bir yorum yapmadı.

59 yaşındaki Depp, 2019'da Heard'e 50 milyon dolarlık dava açmış ve boşanma anlaşmalarında daha fazla para kazanmak için kendisini istismar ettiği konusunda yalan söylediğini öne sürmüştü.

Haziran 2022'de sona eren dava sonrasında mahkeme, Heard'ün Depp'e 10 milyon dolar tazminat ve 2018'de Washington Post için yazdığı makalede aktörü karaladığı için 350 bin dolar cezai tazminat ödemesine karar vermişti. Depp'inse, kendisine karşı dava açan Heard'e 2 milyon dolar ödemesi yönünde karar çıkmıştı. Özetle, Amber Heard eski eşine toplamda 8 milyon dolardan fazla ödeme yapmak zorunda kalsa da, yapılan anlaşmayla 1 milyon dolar vermişti.

Davadan bu yana nadiren kamuoyu önünde konuşan Depp, çoğunlukla Fransız medyasıyla yaptığı röportajların ardından AP'ye konuştu. 

Birine korkunç bir şey yapmadığım sürece, ki yapmadım, bir an bile pişmanlık duymayacağım. O süre boyunca tuhaf bir yola sürüklendiğim için pişman olmayacağım çünkü kendim hakkında çok daha fazla şey öğrendim.

Fransız yönetmen ve oyuncu Maïwenn'in yönettiği Jeanne du Barry, Depp'in üç yıl sonra çektiği ilk film. 

Çekeceği film için finansman arıyor

Depp'in Cannes'daki tek işi bu değil. Ünlü oyuncu, bu sonbaharda çekmeyi umduğu ve Al Pacino'nun da rol aldığı biyografik filmi Modi için finansman arıyor. 

Önümüzdeki hafta yakın arkadaşı Jeff Beck için Londra'da düzenlenecek bir anma töreninde sahne alacak olan Depp, kısa bir süre önce Dior ile olan sözleşmesini 20 milyon dolarlık anlaşmayla yeniledi.

Cannes'da boy göstermesi çok konuşulan Depp, gördüğü ilgi karşısında şaşırdığını söyledi.

Hangi gezegende olduğumu bilmiyordum.

Heard ile olan yasal mücadelesi hakkında Depp, "Güçsüz değilsiniz ama rafa kaldırılmış durumdasınız" ifadelerini kullandı. O dönemde nasıl hissettiğini anlatan Depp, pes etmeye yaklaştığını ancak yaşadıklarından çok daha güçlü çıktığını söyledi. 

Uzun zamandır buralardayım. Pek çok film yaptım. Sanırım mirasım bu. Pekala. Bununla yaşayabilirim. Ben yanlış bir şey yapmadım.

Independent Türkçe, El Pais, AP


Anna Nicole Smith nasıl öldü? Netflix belgeseli Playboy güzelinin fırtınalı hayatını anlatıyor

1967'de Teksas'ta dünyaya gelen Smith, gençliğinde Carol Burnett gibi bir komedi oyuncusu olmak istiyordu (AP)
1967'de Teksas'ta dünyaya gelen Smith, gençliğinde Carol Burnett gibi bir komedi oyuncusu olmak istiyordu (AP)
TT

Anna Nicole Smith nasıl öldü? Netflix belgeseli Playboy güzelinin fırtınalı hayatını anlatıyor

1967'de Teksas'ta dünyaya gelen Smith, gençliğinde Carol Burnett gibi bir komedi oyuncusu olmak istiyordu (AP)
1967'de Teksas'ta dünyaya gelen Smith, gençliğinde Carol Burnett gibi bir komedi oyuncusu olmak istiyordu (AP)

Şubat 2007'de henüz 39 yaşındayken kazara aşırı dozda uyuşturucudan ölen ve geride bebeklik çağındaki kızı Dannielynn'i bırakan Playboy güzeli Anna Nicole Smith'in hayatı, yeni bir Netflix belgeseline konu oldu.

90'ların ikonik isimlerinden biri olan yıldızın hayatını trajik bir şekilde kaybetmesinin nedeni ve inişli çıkışlı yaşamını anlatan belgesel, bugün Netflix'te yayımlandı.

"Mükemmelliğin simgesi"

Belgeselin yönetmeni Ursula Macfarlane, Anna Nicole Smith için "mükemmelliğin simgesi" benzetmesini yaptı. People'a konuşan yönetmen, şöyle dedi:

Hayatı boyunca sadece başkalarının ondan olmasını istediği şey olmaya çalıştı. Anna Nicole'ün kendisinin kim olduğunu gerçekten bilip bilmediğini bilmiyorum.

1992'de Smith'in güzelliği onu küçük bir kasabadaki kızarmış tavuk lokantası çalışanından Playboy'un kapağına ve Guess'in yüzü olmaya taşıdı.

Playboy için çıplak modellik yaparak ün kazanan Smith, filmlerde ufak roller aldı ve Oscar gibi gösterişli etkinliklerin kırmızı halısında defalarca yürüdü. Daha sonra kendi reality dizisi The Anna Nicole Show'da rol aldı.

Asıl adı Vickie Lynn Hogan olan Smith, 1994'te bir striptiz kulübünde sahne alırken tanıştığı 89 yaşındaki petrol kralı J. Howard Marshall'la evlendi.

Oğlu da aşırı dozdan öldü

Smith'in ölümünün ardından Howard, Dannielynn'in babası olduğuna inanarak velayeti için mücadele etti. Daha sonra görülen babalık davası, çocuğun ünlü fotoğrafçı Larry Birkhead'den olduğunu ortaya çıkardı.

4 kez göğüs büyütme operasyonu geçiren Smith'in ağrı kesicilere olan bağımlılığı böyle başladı (AP)
4 kez göğüs büyütme operasyonu geçiren Smith'in ağrı kesicilere olan bağımlılığı böyle başladı (AP)

"Sarışın bomba" olarak da anılan Smith, zamansız ölümüne kadar yıkıcı birkaç ay geçirmişti. 7 Eylül 2006'da özlemle beklediği kızını kucağına almış, üç gün sonra oğlu Daniel 20 yaşında hastane odasında aşırı dozda metadon ve antidepresan nedeniyle trajik bir şekilde ölmüştü.

Oğlunun ölümünün ardından depresyon ve uyuşturucu bağımlılığı sarmalına giren Smith, Hollywood'da bir otel odasında vücudunda uyuşturucu kokteyliyle hayata veda etti.

Eski eşi ve çocuğunun babası Larry Birkhead 2008'deki soruşturmada Anna'nın Daniel'in arkadaşlarıylayken değil kendisinin yanında uyuşturucu almasını tercih ettiğini ve bir keresinde ona uyuşturucu hap verdiğini ifade etmişti.

Kanında 9 reçeteli ilaç bulundu

Anna Nicole Smith'in acılarla dolu kısa yaşamını anlatan belgesel, bugün Netflix'te yayına girdi. Anna Nicole Smith: You Don't Know Me (Anna Nicole Smith: Beni Tanımıyorsun) adlı belgesel, yıldızın şöhrete kavuşup ünlü oluşunu, ailesini ve zamansız ölümünü ona en yakın insanların gözünden anlatıyor.

Smith öldüğünde vücudunda metadon, valium diazepam ve lorazepam ve kloral hidrat da dahil olmak üzere 9 reçeteli ilaç vardı. 

Güvenlik görevlisi Maurice Brighthaupt, Smith'in kısa süreli uykusuzluk tedavisinde kullanılan güçlü bir yatıştırıcı olan kloral hidratı sık sık şişeden içtiğini gördüğünü iddia etmişti.

Smith öldüğü sırada mide gribine yakalanmıştı ve 40,5 derece ateşler içindeydi. Kalçasındaysa farklı ilaçların tekrar tekrar enjekte edilmesinden kaynaklanan irin dolu bir enfeksiyon vardı.

Psikiyatristi hapis cezası aldı 

Bir otel çalışanı Smith'in ölümünden sadece üç gün önce, 5 Şubat 2007'de Seminole Hard Rock Hotel & Casino'da check-in yaparken erkek arkadaşı Howard K. Stern'e yaslandığı ve "kendinden geçmiş" gibi göründüğünü söylemişti. 

Yanında, daha sonra Smith'e sahte bir isimle ilaç reçete ettiği için başı derde girecek olan psikiyatrist Dr. Khristine Eroshevich de vardı. 2015'te bir hapis cezasına çarptırılacaktı.

Anna Nicole Smith son günlerini bir yatakta yorganın altında yarı baygın bir şekilde geçirdi. 8 Şubat'ta bir aile dostu tarafından bilinci kapalı olarak bulundu ve o gün öğleden sonra hastanede öldüğü açıklandı.

Ölümünden önce çoğu güçlü reçeteli ilaçlar olmak üzere 44 farklı ilaç almıştı.

Smith'in ölümünün, sistemindeki diğer reçeteli ilaçlarla, özellikle de dört benzodiazepinle birleştiğinde daha toksik hale gelen yatıştırıcı kloral hidratın kazara aşırı dozda alınmasından kaynaklandığına karar verildi: Klonopin (klonazepam), Ativan (lorazepam), Serax (oxazepam) ve Valium (diazepam).

Smith boncuklarla süslü bir elbise ve kafasına taç takılarak gömüldü. Daniel'in yanında toprağa verildi.

Independent Türkçe, People, Daily Mail


Megan Fox'tan dismorfofobi itirafı: "Vücudumu asla sevmedim"

(AP)
(AP)
TT

Megan Fox'tan dismorfofobi itirafı: "Vücudumu asla sevmedim"

(AP)
(AP)

Megan Fox, Sports Illustrated'ın 2023 mayo sayısı için verdiği röportajda beden dismorfisiyle yaşadığını açıkladı.

36 yaşındaki oyuncu, vücudu hakkında hiçbir zaman iyi hissetmediğini ve kendi bedeninde daha rahat hissetmek için sürekli çaba gösterdiğini söyledi.

Fox, "Bende dismorfofobi var. Kendimi asla diğer insanların beni gördüğü gibi görmüyorum" dedi.

Fox, ayrıca aynaya baktığında hiçbir zaman kendine güvenli hissetmediğini ifade etti.

Hayatımda hiçbir zaman vücudumu sevdiğim bir an olmadı. Asla, hiçbir zaman.

Beden dismorfik bozukluğunun erken yaşlarda başladığını anlatan Fox, küçükken takıntılı olduğundan bahsetti.

'Bu şekilde mi görünmeliyim?' gibi bir takıntım vardı. Kesinlikle çevresel değildi çünkü çok dindar bir ortamda büyüdüm.

Oyuncu sözlerini, gelecekte de fiziği konusunda endişe duymaya devam edeceğini belirterek tamamladı.

Kendimi sevme yolculuğunun hiç bitmeyeceğini düşünüyorum. 

Fox daha önce de 2021'de İngiliz GQ Style'a verdiği bir röportajda beden dismorfik bozukluğuyla nasıl başa çıktığını anlatmış ve "çok derin bir güvensizlikle" başa çıkmaya çalıştığını söylemişti.

ABD'li oyuncu, güzelliğin güvenle eşdeğer olmadığını hissettiğini ifade etti.

2007 çıkışlı Transformers'ın yıldızı Fox, nişanlısı Machine Gun Kelly'yle ilişkisini yeniden canlandırmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Sports Illustrated'in kapak kızı olan Fox, "Kafasında gerçekleştirmeye çalıştığı bir vizyonla" girdiği çekimde "çok fazla baskı" hissettiğini söyledi. Fox, gün ilerledikçe fotoğrafçıya açılmanın ve onunla bir "uyum" yakalamanın kendisi için "daha kolay" hale geldiğini açıkladı. 

İnsanların bilmesini en çok istediğim şey, gerçekten bir şeye ait olmayı ve her zaman yanlış anlaşılmış bir dışlanmış olarak yaşamak zorunda kalmamayı uman samimi biri olduğum. Eğer size saygı duymuyorlarsa, bu sizi tüketir. Ve eğer bunu bir döngü içinde sürekli yapıyorsanız, bu sizin öz değerinizi ve öz saygınızı yıpratacaktır. Sadece kadınların değil, tüm insanların bedenlerine ve kendilerine saygı duymalarını istiyorum.

Independent Türkçe, Daily Mail, Page Six


Rihanna ve A$AP Rocky, oğullarının ilk doğum gününü kutladı

(Instagram/asaprocky)
(Instagram/asaprocky)
TT

Rihanna ve A$AP Rocky, oğullarının ilk doğum gününü kutladı

(Instagram/asaprocky)
(Instagram/asaprocky)

Rihanna ve A$AP Rocky, oğulları RZA Athelaston'ın ilk doğum gününü kutluyor.

Asıl adı Rakim Athelaston Mayers olan Rocky, kutlama vesileyle Rihanna'yla büyüyen ailelerinin bir dizi tatlı fotoğrafını Instagram'da paylaştı.

Çift, beraber ikinci çocuklarını bekliyor. Rihanna hamileliğini, önceki aylarda Super Bowl devre arası konserinde sahne aldığında doğrulamıştı.

Rapçi paylaşımında şöyle yazdı:

Wu Tang çocuklar için var. İlk çocuğumun ilk doğum günü kutlu olsun. Rza [kırmızı kalp emojisi].

Galerideki ilk fotoğrafta Rocky, Rihanna ve RZA bir plaj havlusunda otururken görülüyor. Rihanna eşini yanağından öperken, bebekleriyse elini ağzına koymuş halde kameraya gülümsüyor.

İkinci fotoğraftaysa tüm aile bir etkinlik için giyinip kuşanmış. Rocky ve Rihanna uyumlu deri kıyafetler giyerken RZA de büyük boy Dior güneş gözlüğü takıyor.

Samimi bir fotoğrafta da Rocky ayna özçekimi yapıyor, Rihanna ise arka planda oğlunu tutarken komik bir surat ifadesi takınıyor.

Diğer fotoğraflarda oğlunu kucağına alan Rocky, kocaman bir gülümsemeyle onunla çimlerin üzerinde oynuyor.

Çift sürpriz hamileliği ilk Ocak 2022'de, Rihanna'nın New York'ta uzun, pembe bir şişme montla karnı açık fotoğraflanmasıyla duyurmuştu. Rihanna bundan 4 ay sonra mayısta doğum yapmıştı.

RZA'in doğumunun ardından Rihanna, Aralık 2022'de paparazilerin kendi rızası olmadan çocuğunun fotoğraflarını çektiğini ve bunları yayımlamak üzere olduğunu öğreninceye kadar oğlunun hiçbir görüntüsünü paylaşmamıştı.

Rihanna'nın fotoğraf galerisinden ismi açıklanmayan bir bloga özel fotoğraflar göndermesiyle ve RZA'in videosunu paylaşmak için TikTok'a katılmasıyla, Diamonds'la tanınan şarkıcı ve Rocky paparazilerin kıl payı önüne geçmişti.

British Vogue'a konuşan Rihanna, oğlunun fotoğraflarını kendi koşullarıyla kamuoyuna açıklama kararı hakkında şöyle demişti:

Doğrudan koruma moduna geçtim. Öfkelenecek zaman bile yoktu sanki. Ebeveynler olarak bu çok iğrenç hissettiriyor, ihlal gibi geliyor.

Rihanna sözlerine, "Bunun olmasını asla istemezsiniz. Ebeveynler olarak ne zaman ve nasıl [çocuğumuzu takdim edeceğimize] biz karar veririz. Bu kadar" diye devam etmişti.


Pierce Brosnan: Ben sinirlenmem

AP
AP
TT

Pierce Brosnan: Ben sinirlenmem

AP
AP

Pierce Brosnan, "zihnini dinginleştirmek" için meditasyon yapmanın sakin kalmanın anahtarı olduğunu söyledi.

James Bond yıldızı meditasyonun zihnini dengede tuttuğunu açıkladı ve öfkenin kabarmasına izin vermenin "hiçbir anlamı olmayacağını" belirtti.

Closer dergisinin ABD edisyonunun son sayısına konuşan 69 yaşındaki aktör şunları söyledi:

Ben sinirlenmem. Sinirlenebilirdim ama bu öfke nereye varırdı? Bunun bir anlamı olmazdı.

Bang Showbiz'e göre Brosnan, meditasyonun "zihni dinginleştirmek" için önemli olduğunu söyledi.

Şu anda ikinci eşi Keely Shaye Smith'le Hawaii'nin Kauai adasına yaşayan Brosnan, suyun "her zaman neşesinin ve varlığının bir parçası olduğunu" da ifade etti.

The Independent'ın haberine göre, Brosnan "Deniz kenarıyla ilgili güzel anılarım var" dedi.

Yani, 1980'lerde Amerika'ya yolum düştüğünde gidilecek tek bir yer vardı, o da deniz kıyısıydı. Los Angeles benim için Malibu sahil şeridiyle aynı büyüye sahip değildi.

Derginin "Hakkımda bilmediğiniz 5 şey" bölümüne konuk olan Mamma Mia yıldızı, aslında oyuncu olmak yerine ressam olmak istediğini de açıkladı.

Brosnan okuldan "çizimler ve resimlerle dolu karton bir klasörden başka bir şeyle" ayrılmadığını söyledi.

Bir iş bulmayı başardım ve grafik tasarımcı olmak istiyordum. Ama çalışmaya başladıktan üç yıl sonra oyunculuğu keşfettim ve o kadar, işte o an her şey değişti.

Brosnan, ilk eşi Cassandra Harris yumurtalık kanserine yakalanınca yeniden resme dönmüş. Çift, 1980'den Harris'in 1991'deki ölümüne kadar evli kalmıştı.

Brosnan daha önce GQ'ya şunları söylemişti:

O hastalığın yükünü, acısını ve korkusunu sırtlanarak boyaları çıkardım. Ve resim yapmaya başladım. Parmaklarımla. Aslında ellerimle.

Geçen yıl Brosnan'ın resimleri Seasons LA galerisindeki bir sergide yer aldı.