Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistanlı Mişael el Şamimari, IAF Başkan Yardımcısı seçildi

Suudi Arabistanlı Mişael el Şamimari, IAF Başkan Yardımcısı seçildi

Pazartesi, 26 Eylül, 2022 - 09:30
Suudi Arabistan uyruklu Mişael el Şamimari’nin Başkan Yardımcısı seçilme anı (Twitter)

Suudi Arabistan’ın Uluslararası Uzay Federasyonu (IAF) temsilcisi Mişael el Şamimari, IAF Başkan Yardımcısı seçildi.

Şamimari, dünyanın dört bir yanından 14 adayın oylarını alarak IAF’ta liderlik rütbesine getirilen ilk Suudi kadın oldu.

Suudi Arabistan temsilcisi Şamimari, Suudi Arabistan’ın uzay sektöründeki gelişmiş vizyonu, uluslararası işbirliğine açık olması, bölge ve dünya ekonomisinde küresel bir lider olarak öne çıkması ve kendisinin IAF’daki dikkate değer çalışmaları nedeniyle başkan yardımcısı seçildi.

IAF’da 12 başkan yardımcısı görev almaktadır. Seçilmiş ve atanmış kişilerden oluşan başkan yardımcıları, federasyon toplantılarının düzenlenmesini ve denetlenmesini sağlar ve genel kurul toplantılarının gündemini hazırlar. Başkan yardımcıları, yıllık mali raporun hazırlanmasına katkıda bulunur ve birliğin diğer örgütler, dernekler ve kurumlar ile işbirliğini sürdürmesini sağlar.  

Dünyanın farklı ülkelerinden 400’den fazla üyesi olan IAF, Uluslararası Uzay Bilimleri Akademisi (IAA) ve Uluslararası Uzay Hukuk Enstitüsü (IISL) ile birlikte çalışmalar yürütür. Her yıl şahıslara ve gruplara prestijli ödüller dağıtan IAF, öğrencilere ve genç yeteneklere yönelik faaliyetleri ile sektörün gelecekteki istihdamına katkıda bulunur. IAF tarafından hazırlanan araştırmalar, küresel alanda rağbet görürken dünya çapında düzenlenen etkinlikler, kamuoyunun takdirini kazanmaktadır.


Editörün Seçimi

Multimedya