Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Zelenskiy: Putin’in nükleer tehditleri blöf değil

Zelenskiy: Putin’in nükleer tehditleri blöf değil

Pazartesi, 26 Eylül, 2022 - 09:30
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy (AP)

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın nükleer tehditlerini ciddiye aldığını ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in blöf yaptığını düşünmediğini söyledi.

Zelenskiy, CBS News’e verdiği röportajda, “Putin nükleer silah tehdidine devam ediyor. Buna nükleer şantaj dediniz. Şu anda blöf yaptığını mı düşünüyorsunuz” sorusuna şu yanıtı verdi;

“Belki dün bir blöftü. Şimdi, bu bir gerçek olabilir. Nükleer santralimizi işgal etti ve hedef aldı. Tüm dünyayı korkutmak istiyor. Bunlar onun nükleer şantajının ilk adımları. Blöf yaptığını düşünmüyorum. Ona baskı yapmalı ve buna devam etmesine izin vermemeliyiz.”

Zelenskiy’in röportajı, Moskova’nın işgal altındaki Ukrayna topraklarını Rusya’nın bir parçası yapmak amacıyla referandum düzenlediği bir zamanda gerçekleşti.

Putin, geçtiğimiz hafta Ukrayna’nın bu bölgelere yönelik saldırılarını Rus topraklarına yapılan saldırılar olarak göreceklerini ve onları savunmak için her yolu kullanacaklarını söyledi.

Rus lider, “Ülkemizin toprak bütünlüğü tehdit edilirse elimizdeki tüm imkanları kullanırız. Bu bir blöf değildir. Anavatanımızın bütünlüğü, bağımsızlığı ve özgürlüğümüz elimizdeki tüm imkanlarla savunulacaktır” dedi.

Putin’in Rusya’da kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından 300 bin yedek asker göreve çağrıldı. 


Editörün Seçimi

Multimedya