Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, Cidde İslam Limanı’nı yeni bir nakliye hattına ekledi

Suudi Arabistan, Cidde İslam Limanı’nı yeni bir nakliye hattına ekledi

Pazartesi, 26 Eylül, 2022 - 14:30
Cidde İslam Limanı (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Limanlar Otoritesi (Mawani), Cenevre merkezli Mediterranean Shipping Co.’nun (MSC) Cidde İslam Limanı’nı 10 küresel limana bağlayacak yeni bir nakliye hattına eklediğini bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre, yeni nakliye hattı Cidde İslam Limanı’nı Kolombo, Nhava Sheva, Mundra, Salalah, Kral Abdullah Limanı, Valencia, Felixstowe, Rotterdam, Hamburg ve Antwerp limanlarına bağlayacak.

Hizmet, her gemi için 14 bin TEU kapasiteli 11 ana gemiyi içerecek.

Hindistan’dan kalkan ilk geminin 23 Ekim’de Cidde’ye, Avrupa’dan gelecek ilk geminin ise 26 Ekim 2022’de Cidde’ye varması bekleniyor.


Küresel taşımacılık ve lojistik firması, bu adımın Suudi pazarına hizmet etme ve Krallık limanlarındaki ithalat ve ihracat operasyonlarını genişletme taahhüdünün bir parçası olduğunu vurguladı.

Mawani ve MSC arasındaki işbirliği, Suudi limanlarının yatırım ve lojistik cephelerdeki performansını artıracak.

Cidde İslam Limanı, Suudi Arabistan’ın ilk ihracat ve ithalat limanı olmasının yanı sıra bölge ve dünyanın en önemli limanlarından biri olarak kabul ediliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya