Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE Devlet Başkanı ve Umman Sultanı bir araya geldi

BAE Devlet Başkanı ve Umman Sultanı bir araya geldi

BAE Devlet Başkanı Umman Sultan’ı ile Arap dünyasındaki gelişmeleri görüştü
Salı, 27 Eylül, 2022 - 10:15

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Âl Nahyan Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile görüştü. Görüşmede, çeşitli ekonomik, ticari, yatırım, kültürel ve kalkınma alanlarında iki ülke arasındaki iş birliği konuşuldu.

İkili, ülkeleri arasındaki koordinasyonu güçlendirmek ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ileriye taşımak için yapılması gerekenler ele alındı.

Şeyh Muhammed bin Zayed Âl Nahyan'ın Umman Sultanı Heysem’in daveti üzerine Umman'a yaptığı iki günlük resmi ziyaret sırasında, taraflar  Arap dünyasındaki gelişmeleri, ortak endişe konularını ve iki ülkenin bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamaya yönelik çabalarını tartışacak.

Şarku’l Avsat’ın BAE Haber Ajansı’ndan (WAM) aktardığı habere göre ziyaretin iki ülkeyi birbirine bağlayan köklü tarihi kardeşlik ilişkilerinden kaynaklandığını ve iki halkı birleştiren sevgi ve akrabalık bağlarını güçlendirmek adına yapıldığını belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya