Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: El Ulâ’da sağlık hizmetleri gelişiyor

Suudi Arabistan: El Ulâ’da sağlık hizmetleri gelişiyor

El Ula ve Sağlık Bakanlığı arasında sağlık hizmetlerini geliştirmek için anlaşma imzalandı
Salı, 27 Eylül, 2022 - 14:30
Öncelikli girişimler arasında El Ulâ'da kamu sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi de yer alıyor (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan'da el-Ulâ Valiliği Kraliyet Komisyonu, vilayetteki yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlık hizmetlerini geliştirmek için Sağlık Bakanlığı ile iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma, Komisyon’un kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşım konusunda el-Ulâ Vizyonu çerçevesinde insani gelişmeyi sağlama çabalarının bir parçası.

Prens Abdulmuhsin bin Abdulaziz Hastanesi’nin çevre sahasının geliştirilmesi, sürdürülebilir, gelişmiş bir tıp kampüsü olması için plan tasarlanması dahil olmak üzere bir dizi sağlık hizmeti projesini desteklemeyi amaçlayan iş birliği anlaşmasının değeri 500 milyon riyal. Anlaşmayla, el-Ulâ’nın kuzeyinde entegre sağlık danışma merkezinin kurulmasının yanı sıra el-Menşiyye Sağlık Merkezi’ni geliştire projesi ve es-Suheyrat Sağlık Merkezi’nin geliştirilmesini de kapsıyor.

Anlaşma ayrıca, el-Ulâ’da sağlık dönüşüm programını denetlemek için Ortak Proje Yönetim Ofisi’nin etkinleştirilmesi, sağlık hizmeti ağının geliştirilmesi, saha hizmetlerinin geliştirilmesi, dijital sağlık, yerdeki tıbbi nakil operasyonlarını iyileştirilmesi tıbbi tahliyeleri koordine edilmesi ve güvence altına alınmasına ek olarak ayrıntılı bir inisiyatif tasarımı içeren hizmetlerinin geliştirilmesi için öncelikli girişimleri içeriyor.

İş birliği anlaşması, sağlık alanı da dahil olmak üzere kaliteli hizmetler sunarak el-Ulâ vizyonu dahilinde kapsamlı ve sürdürülebilir kalkınma ve gelişmeye katkı sağlayacak.


Editörün Seçimi

Multimedya