Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Bruce Willis ve Marilyn Monroe yapay zeka sayesinde tekrar beyaz perdede

Bruce Willis ve Marilyn Monroe yapay zeka sayesinde tekrar beyaz perdede

Çarşamba, 28 Eylül, 2022 - 08:00
Oyuncu Bruce Willis

"Zor Ölüm" filminin yıldızı Bruce Willis bu yılın başlarında kendisine afazi (dil ve konuşmayı etkileyen bir rahatsızlık) teşhisi konulduktan sonra oyunculuğu bıraktı. Teknoloji şirketi Deepcake'ye haklarını satan ilk Hollywood yıldızı olan Willis bu yolla şirketin, görüntüsünü ve sesini filmlerde ve televizyonda kullanmasına izin vermiş oldu.

Tech To The Future adlı yeni belgesel, eski film oyuncularının artık yeni filmlerde ekranda yeniden görünebileceğini gösterdi.

Çığır açan bu anlaşma, Aktör Bruce Willis'in bir Rus telefon şirketi reklamında görünerek ekranlara dönmesinde görüldüğü gibi, hayatını kaybeden sanatçıları hayata döndürmenin önünü açıyor. Willis, söz konusu reklamda, mühendislerin, kafasını dijital ortamda bir insan vücuduyla birleştirmesiyle yeniden ekranlarda göründü.

Aynı şekilde belgeselin yönetmeni Sandro Montini, bu gelişmenin, Hollywood'un yaklaşımını sonsuza dek değiştirebileceğini ve Deepcake'nin en büyük küresel yetenek ajansı olmayı hedeflediğini savundu. Montini, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu teknolojiyi Instagram'da kullanmaktan daha fazlasını düşünüyorlar.”

Montini, açıklamalarına şöyle devam etti: "Deepcake, Hollywood paralı pastasından büyük bir dilim istiyor. Eğer yaşayan ve hayatını kaybetmiş yıldızların haklarını alabilirlerse, bu büyük dilimi elde edebilirler." Bu gelişme film endüstrisini alt üst ediyor. Söz konusu gelişme, şu anda hayatta olan yıldızların ölümü için bir alarm değil, ancak herkes için yeni bir fırsat. Aktörler bugün, ekranı Cary Grant veya Marilyn Monroe gibi klasik kahramanlarla paylaşma fırsatına sahipler.

Şarku’l Avsat’ın Tribune Media’dan aktardığına göre Deepcake CEO'su Maria Schmer, hayatını kaybeden film yıldızlarının mirasını kullanmak için film stüdyolarıyla görüşmelerin sürdüğünü vurguladı. Schmer, açıklamalarına şöyle devam etti: “Ünlülerin dijital ikizlerini yapıyoruz ve gerçek üretim süreci, ünlülerin sahnede fiziksel varlığını gerektirmiyor. Bu da, Charlie Chaplin ve Kevin Hart gibi komedyenlerin artık tek bir sahnede etkileşime girebilecekleri anlamına geliyor.”


Editörün Seçimi

Multimedya