Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Savunma Bakanı: Bakanlık, Veliaht Prens’in yolunu izleyecek

Suudi Arabistan Savunma Bakanı: Bakanlık, Veliaht Prens’in yolunu izleyecek

Çarşamba, 28 Eylül, 2022 - 11:45
Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, Suudi Arabistan Kralı ve Veliaht Prensi huzurunda yemin etti (SPA)

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, savunma bakanlığının Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın yaklaşımını ve programlarını takip edeceğini vurguladı.

Savunma Bakanı, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Bakanlar Kurulu’na başkanlık edeceği kabine değişikliğinde Savunma Bakanı olarak göreve getirilmesinin ardından söz konusu açıklamada bulundu.Şarku’l Avsat’ın Bakanlık’tan edindiği bilgiye göre Savunma Bakanı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın kendisine güvenerek yeni göreve getirilmesine teşekkür ederek Allah’tan ülkesi ve Suudi liderliği için başarı diledi.

Prens Halid bin Selman, Veliaht Prens’in bakanlığı büyük bir ilgi gösterdiğini ve bakanlığın çalışmalarını takip ettiğini belirterek Veliaht Prens sayesinde bakanlıkta yeni çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Bakanlıktaki programların askeri gelişmelere uygun en yüksek standartların takip edilmesine yardımcı olacağı kaydedildi.Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman ‘bakanlığın ülkenin güvenliğini koruyan ve çıkarlarını savunan, profesyonel askeri güçlere sahip bir modern kurum haline gelmesi için Veliaht Prens’in yaklaşımını ve bakanlık için belirlediği yolu izleyeceklerini’ belirtti.

Savunma Bakanı, Cidde’deki Selam Sarayı’nda Prens Muhammed bin Selman ve Kral Selman bin Abdulaziz’in huzurunda görevine başlarken yemin etmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya