Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yemen Başkanlık Konseyi’ne desteğini yineledi

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yemen Başkanlık Konseyi’ne desteğini yineledi

Perşembe, 29 Eylül, 2022 - 08:30
Prens Halid bin Selman, Reşad el-Alimi ile birlikte (SPA)

Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Dr. Reşad Muhammed el-Alimi, Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman’la Riyad’da bir araya geldi.

Görüşmede, Yemen'de güvenlik, istikrar ve barışın sağlanmasına yönelik çabalar gözden geçirilirken, Yemen'deki son gelişmeler ve bunlara yönelik yapılan çalışmalar ele alındı. Taraflar Yemen halkına yönelik yapılan insani ve kalkınma yardım çalışmalarını gözden geçirdi. Söz konusu görüşmede Savunma Bakanı, iki ülkenin hükümetlerini ve halklarını birbirine bağlayan ve Suudi Arabistan’ın Yemen’e yönelik tüm girişimlerinin ve tutumlarının temeli olan derin kardeşlik bağlarına dikkat çekti. Suudi Arabistan Savunma Bakanı, Krallık liderliğindeki Arap Koalisyonun, Yemen Başkanlık Konseyi’ne desteğini ve konseyin Yemen'e güvenlik, barış ve istikrar getirmek için uluslararası toplumla gerçekleştirdiği olumlu girişimleri değerli bulduğunu kaydetti.

Toplantıya, Suudi Arabistan'ın Yemen Büyükelçisi Muhammed Al Cabir, Yemen Başkanlık Konseyi üyeleri Aidarus ez-Zubeydi, Sultan el-Arada, Abdullah Bavezer, Osman Mecli, Abdurrahman Ebu Zür’a, Tarık Salih ve Ferec el-Bahseni katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya