Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

VİDEO... 20 bin taraftarın izlediği antrenmanda stadyumun çatısı çöktü

VİDEO... 20 bin taraftarın izlediği antrenmanda stadyumun çatısı çöktü

Colo Colo, Şili Premier Ligi'nde şampiyonluğu kovalıyor
Cumartesi, 1 Ekim, 2022 - 11:00
Monumental David Arellano Stadyumu, 47 bin kişilik kapasiteye sahip (AFP)

Şili Premier Ligi ekiplerinden Colo Colo'nun taraftar açık antrenmanında stadın çatısının bir bölümü çöktü.

Ligde birinci sırada yer alan Colo Colo, Universidad Catolica'yla yarın oynayacağı müsabaka öncesindeki son antrenmanını taraftara karşı yapmak istedi.Kulübün önemli maçlardan önce stadyumda taraftara açık antrenmanına yapma geleneğine Arengazo deniyor.

Başkent Santiago'daki Monumental David Arellano Stadyumu'ndaki son antrenmana yaklaşık 20 bin ateşli Colo Colo taraftarı katıldı.Bazı taraftarlar stadyumun çatısının bir kısmına ve reklam panolarına tırmandı. Bu bölümler daha sonra çöktü. Yaralanan 14 taraftarın hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Colo Colo'nun orta saha oyuncusu Maximiliano Falcon, taraftarların davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek uyardı.Kulüp ise üzgün olduklarını ve benzer bir olayın ileride tekrarlanmaması için hasarlı yapının kaldırılacağını duyurdu.

32 şampiyonlukla Şili futbolunun en başarılı kulübü olan Colo Colo, lig bitimine 5 hafta kala en yakın rakibinin 11 puan önünde ilk sırada yer alıyor.

 
Independent Türkçe, AFP, Sputnik International, The Sun


Editörün Seçimi

Multimedya