Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

NEOM’un dağ turizmi için küresel destinasyonu TROJENA 2029 Asya Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacak

NEOM’un dağ turizmi için küresel destinasyonu TROJENA 2029 Asya Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacak

Salı, 4 Ekim, 2022 - 12:30
Anlaşmanın imza töreni sırasında (Şarku’l Avsat)

Asya Olimpiyat Konseyi (OCA), NEOM’un dağ turizmi için küresel destinasyonu olan TROJENA’nın 10. Asya Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Söz konusu karar, Kamboçya’da düzenlenen Asya Olimpiyat Konseyi Genel Kurulu’nda açıklandı.

Genel Kurul, Suudi Arabistan’ın ‘TROJENA’nın 2029 Asya Kış Oyunları’na ev sahipliği yapma’ önerisini oybirliğiyle onayladı. 

Daha önce Çin, Japonya, Güney Kore ve Kazakistan ile sınırlı olan ev sahipliğinin ardından, Suudi Arabistan’daki TROJENA Asya Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan ilk şehir olacak.

Suudi Arabistan Spor Bakanı, Olimpiyat ve Paralimpik Komitesi Başkanı Prens Abdulaziz bin Turki El Faysal, NEOM CEO’su Mühendis Nazmi en-Nasr ve OCA Başkan Vekili Raja Randhir Singh ev sahipliği anlaşmasını imzaladı.

Spor Bakanı, “TROJENA’nın 2029 Asya Kış Oyunları’na ev sahipliğini kazanması vesilesiyle, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a en içten tebriklerimi sunmaktan memnuniyet duyuyorum. Onların cömert desteğiyle ülke çeşitli spor etkinlikleri için küresel bir destinasyon haline geldi” dedi.

Asya Olimpiyat Konseyi Genel Kurulu’nda konuşan Prens Abdulaziz, “Hedefimiz, en yüksek teknik standartları karşılayan ve hem sporcular hem de izleyiciler için benzersiz, yenilikçi ve sürdürülebilir fütüristtik bir deneyim yaratan bir Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmak” diye ekledi.

NEOM CEO’su Nazmi en-Nasr ise, TROJENA’nın yüksek dağlar ve kış sporlarının doğasına uygun bir kış mevsimine sahip olduğuna vurgu yaptı.


Editörün Seçimi

Multimedya