Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Saudi Aramco Başkanı: Yedek üretim kapasitesine sahip olmak sadece Suudi Arabistan’ın sorumluluğunda değil

Saudi Aramco Başkanı: Yedek üretim kapasitesine sahip olmak sadece Suudi Arabistan’ın sorumluluğunda değil

Salı, 4 Ekim, 2022 - 14:45
Saudi Aramco’nun Başkanı ve CEO’su Amin Nasser

Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketi Saudi Aramco’nun Başkanı ve CEO’su Amin Nasser, petrol üretimi kapasite fazlasının küresel talebin yüzde 1,5’i kadar olduğunu ve Çin’de koronavirüs kısıtlamalarının kaldırıldığı anda kullanacak yedek üretim kapasitesine sahip olmanın sadece Suudi Arabistan’ın sorumluluğunda olmadığını söyledi.

Nasser, Londra’da düzenlenen Energy Intelligence Forum’da yaptığı konuşmada, “Piyasa, dünyanın farklı bölgelerinde durgunluk olursa talebe ne olacağına odaklanıyor, arzın temellerine odaklanmıyor” dedi.

Aramco Başkanı, petrol piyasasının petrol üretimini artırmak için küresel üretim fazlasının çok düşük olduğu gerçeğine odaklanmadığını vurguladı.

Nasser, yedek kapasite eksikliği nedeniyle Avrupa’nın sorununun doğalgaz ve sıvılaştırılmış gazda olduğuna dikkat çekti.

OPEC + ittifakı, 2020 Mart’tan bu yana ilk toplantısını yarın Viyana’da gerçekleştirecek.

Koalisyonun üretimi günde en az 500 bin varil azaltma eğiliminde olacağı düşünülürken, bazı beklentiler günde bir milyon varilden fazla azalma olasılığını işaret ediyor.

Günlük bir milyon varillik bir üretim kesintisinin onaylanması durumunda, koronavirüs salgınının başlamasından bu yana yaşanan en büyük düşüş olacak ve yavaşlayan küresel ekonomi konusundaki endişelerin boyutunu yansıtacak.


Editörün Seçimi

Multimedya