Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Independent Arabia dijital gazetecilik dalında En İyi Haber Platformu Ödülü’nü kazandı

Independent Arabia dijital gazetecilik dalında En İyi Haber Platformu Ödülü’nü kazandı

Çarşamba, 5 Ekim, 2022 - 06:45
Independent Arabia Genel Yayın Yönetmeni Advan el-Ahmari En İyi Haber Platformu Ödülü ile (@Adhwan-Twitter)

Dubai Basın Kulübü, dün düzenlenen 20. Arap Medya Ödülü törenlerinde Independent Arabia’nın dijital gazetecilik dalında En İyi Haber Platformu Ödülü’nü kazandığını duyurdu.

Londra’dan yayınlanan, Riyad, Beyrut ve Kahire dahil olmak üzere bir çok Arap başkentinde şubeleri ve dünya çapında bir muhabir ağı olan Independent Arabia, aynı zamanda The Independent’ın İngilizce içeriğinin tercümesine de yer veriyor.

Independent Arabia Genel Yayın Yönetmeni Advan el-Ahmari, “Bu ödülü, Arap ülkeleri ve dünyadaki muhabir ağı aracılığıyla benzersiz içerikler üretip, derinlemesine araştırmalar yaparak, hem sosyal medya, hem de ana site olmak üzere tüm platformlarda sıkı çalışan çalışma ekibine adıyorum” dedi.

Independent Arabia Genel Yayın Yönetmeni Advan el-Ahmari En İyi Haber Platformu Ödülü ile

Independent Arabia ekibinin günün her saatinde olağanüstü bir çaba sarf ettiğini dile getiren Ahmari, lider dijital platformun Arap medyasının ön saflarında yer alması konusunda Suudi Arabistan Araştırma ve Pazarlama Grubu’nun (SRMG) verdiği desteğe övgüde bulundu.

Ahmari ödül töreninde yaptığı konuşmasına şu ifadelerle devam etti;

“Independent Arabia ekibi bu hedefi gerçekleştirmek ve hayata geçirmek için çabalıyor. Bu zafer, basının farkındalığın ve gerçeğin yayılmasında öncü rolü olduğunu göstermektedir. Gazeteciler olarak sadece daha fazla ödül kazanmak için değil, aynı zamanda yeni Arap nesiller arasında gazeteciliğin konumunu yükseltmek ve mesleğin toplumu inşa etmedeki önemine inancımızı göstermek için çok çalışmalıyız.”

En İyi Haber Platformu Ödülü, en yeni, en verimli ve güvenilir dijital yayıncılık tekniklerini kullanarak yazılı, işitsel veya görsel güncel bilgilere erişimi kolaylaştırmak için içeriğin gücü ve zenginliği, çekici tasarımı ve kullanım kolaylığını birleştiren bir tarzda, toplulukla doğrudan ilgili içerik sağlamayı başaran haber platformlarına veriliyor.

Independent Arabia, özellikle dijital platform için içerik sağlaması ve en önemli bölgesel ve küresel gelişmeleri canlı ve saha yayınları aracılığıyla takip etmesiyle öne çıktı.


Editörün Seçimi

Multimedya