Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Umman ve Ürdün, 7 mutabakat zaptı imzaladı

Umman ve Ürdün, 7 mutabakat zaptı imzaladı

Çarşamba, 5 Ekim, 2022 - 14:45
Ürdün’ün başkenti Amman (AFP)

Umman ve Ürdün arasında çeşitli alanlarda işbirliğine yönelik 7 mutabakat zaptı ve iki yürütme programı imzalandı.

Umman resmi ajansı ONA'nın haberine göre, başkent Maskat'taki El-Alem Sarayı'nda mutabakat zaptı ve yürütme programı için imza töreni düzenlendi.

Törende Umman Dışişleri Bakanı Bedr bin Hamed el-Busaidi ile Ürdün Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, iki ülke arasında sanayi işbirliği; rekabetin korunması ve tekellerin önlenmesi; madencilik; çalışma; belge ve arşiv yönetimi; sigorta sektöründe bilgi alışverişi ve denetimi ile tüketicinin korunması alanlarında 7 mutabakat zaptına imza attı.

Taraflar ayrıca 2023-2025 yılları için yükseköğretim, bilimsel araştırma ve inovasyon ile 2023-2026 için turizm işbirliğine ilişkin iki yürütme programı imzaladı.

Yürütme programları iki ülkedeki yükseköğretim kurumları arasında akademik, bilimsel, araştırma ve mesleki alanlarda doğrudan anlaşmalar yapılmasında işbirliği ve yükseköğretim, teknik ve mesleki eğitim alanında uzman, araştırmacı ve yayın alışverişinde bulunmayı amaçlıyor.

 


Editörün Seçimi

Multimedya