Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Kültür Bakanlığı’ndan ödüllü kahve yarışması

Suudi Arabistan Kültür Bakanlığı’ndan ödüllü kahve yarışması

Perşembe, 6 Ekim, 2022 - 13:45
Yarışma Suudi kahvesi hazırlama yöntemlerini tanıtmayı amaçlıyor

Suudi Arabistan Kültür Bakanlığı, Suudi kahvesi hazırlama yöntemlerini tanıtmayı ve kahve uzmanının rolünü geliştirmeyi amaçlayan ‘Fincan Yolu’ yarışmasının başladığını duyurdu.

Ödül kazananları lojistik desteğe ek olarak, toplam 100 bin riyal bir ödül bekliyor.

Buna göre birinciye 60 bin riyal, ikinciye 30 bin riyal ve üçüncüye 10 bin riyal ödül verilecek.

Yarışma, 29 Eylül-1 Ekim arasında Riyad, 6-8 Ekim arasında Cidde ve 13-15 Ekim arasındaki dönemde Zahran’da olmak üzere üç şehirde düzenlenen Suudi Arabistan Kahve Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek.

Yarışma, toplumun tüm kesimlerinin yanı sıra, ülke tarihi ve kültürel mirası olarak endüstrinin ayrıntılarıyla ilgilenen Suudi kahve üreticileri ve bu alandaki çalışanları hedefliyor.

Yarışmacılardan kahveyi sunuma kadar tüm aşamalarda hazırlaması istenecek.

Değerlendirme, kahvenin kavrulması, seçilen her bölgenin yöntemine göre öğütülmesi, pişirilmesi, tadı ve kalitesine göre yapılacak.

Yarışma, Suudi kahvesine hak ettiği değeri göstermek için, 2030 Vizyonu programlarından biri olan Yaşam Kalitesi Programı’nın desteğiyle Kültür Bakanlığı tarafından başlatılan ‘2022 Suudi Kahve Yılı’ girişimi kapsamında düzenleniyor.


Editörün Seçimi

Multimedya